תחרות:מוזיאון מלחה"ע ה-2 בגדנסק (פולין)

יום שבת, ספטמבר 04, 2010 | , , |

זכיה בתחרות: מוזיאון מלחה"ע ה-II בגדנסק (פולין) //
סטודיו Architektoniczne Kwadrat

סטודיו Architektoniczne Kwadrat קיבל אתמול את הפרס הראשון בתחרות אדריכלית לתכנון המוזיאון של מלחמת העולם השנייה בגדנסק (פולין).

I_prize_kwadrat_6 First Prize - Studio Architektoniczne Kwadrat


תהליך הבנייה על המוזיאון יחל בשנת 2012. הפתיחה חגיגית של הבניין החדש מתוכנן ב-1 ספטמבר 2014 -יום השנה ה-75 לפרוץ מלחמת העולם השנייה.


הביטוי האדריכלי המוצע על ידי המתכננים נעשה באמצעים מינימליסטים המחברים בחן את את הרעיון המודרני של הבניין יחד עם הרקע ההיסטורי. בעיצוב החדשני שלהם , הצליחו המתכננים "להשתמש" באווירה של העיר היום ולהטמיע בה פרויקט בקנה מידה ענק ועל ידי כך להפוך אותה למודרנית. הצבע והמרקם שהוצע בתכנון, משתלב בצורה מושלמת עם הצבעים של גדסנק וכך "נותן" למוזיאון את הכח לעבור את מבחן המאה ה-21.


דניאל ליבסקינד ,אשר היה אחד מהשופטים בתחרות אמר כי :

"החיבור של המתכננים נעשה בצורה סמלית מתוחכמת מאד כך שהחדש עומד ליד הישן בצורה הרמונית.
העיצוב חובק מבנה עצום, אשר משמש למטרות מגוונות.דינמי, ענק בקנה מידה, המבנה נושאאווירה של פסל שנוצר על ידי המבקרים. זה עולה באופן סמלי מן הקרקע, מובל באור, נועז , פשוט, עירום, מוצב באופן סמלי בגיאומטריה של המספנה. זה מצלצל צליל מלא, מספר סיפור קשה ללעיסה עבור כל דור, סיפור שאסור לשכוח. הגוף מושך את הבניין מגביר את רגשות המבקרים, מתאר את האימה של המלחמה מבלי לשלול לנו תקווה.המבנה לא משאיר אפשרויות לתרגום שיכולות להקבר באפלולית של הנושא הקשה"


"הביתן אלגנטי, יחד עם האובליסק הסמוך, לוחץ על האדמה ומכה את הצופה עם האור היוצא ממנה וכך יוצר את הסמל של האסון יחד עם התקווה לשרוד. הבניין יהפוך בקלות לחותם בראשם של המבקרים, חוויה בלתי נשכחת, הן בשל התנועה הפנימית בחלל והן בשל התנועה מחוצה לו.


המוזיאון, המורכב בצורה מושלמת בחלל , יהפוך לאלמנט משמעותי בתוכנית העירונית של גדנסק."

למידע נוסף:
Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר