תחרות: מוזיאון מלחה"ע ה-2 בגדנסק (פולין) - ציון לשבח // קימל אשכולות אדריכלים

יום שלישי, ספטמבר 07, 2010 | , , , |

בתחרות על מוזיאון למלחמת העולם ה-2 בגדנסק עליה דיווחנו כאן באתר לפני כשבוע סטודיו Architektoniczne Kwadrat קיבל את הפרס הראשון. היום אנו שמחים להביא בפניכם הצעה של משרד האדריכלים הישראלי "קימל אשכולות" שזכה בציון לשבח על ידי השופטים בתחרות (בינהם אדריכל דניאל ליבסקינד).
בהצעה זו המסר המרכזי שהמוזיאון מעביר הוא שקיים סכסוך מתמיד בין כוחות הרוע של המלחמה מצד אחד, לבין התנגדות הרוח של האדם בצד השני.
17
מסר זה הודגש בתכנון הפרויקט על ידי שני גורמים מנוגדים טקטונית המובנים בתוך הדי.נ.איי של העיצוב: 
גוף מתכת ענק, כמו מכונת מלחמה שמאיימת לדרוס את העולם הקיים - בניגוד למבני עץ המסודרים בגריד.

1
עמודי העץ הצומחים מתוך רשת העיר של גדנסק של לפני המלחמה , נושאים את הזיכרון -גם בקנה המידה וגם בחומריות שלהם , ומנסים להתנגד ל"מכונת המלחמה" . הם עוצבו כך שיראו כאילו הם קופאים תוך כדי קריסה , זאת על מנת לתת הרגשה של רגע הקריסה שבאופן סמלי בא להדגיש כי בעימות הנצחי בין טוב לרע, בין חיים למוות,רוח האדם היא זו שגוברת.


14
הסכסוך בין האלמנטים הללו משולבים במבנה הבניין גם מבחוץ וגם מבפנים.


16
התערוכות נמצאות בתוך נפח המתכת , כאשר בשיאו הוא "מתרומם" עולה ומגיע בעצם לנקודה הגבוהה של המבנה.


11
בחלקו האחרון של המבנה , כדימוי של אופטימיות ותקווה , המבקרים יוצאים מקופסאות המתכת לתוך חלק מלא באור אשר בו ניתן לראות את מבני העץ בשלמותם.

15
תכנונם של משרד האדריכלים הישראלי- קימל אשכולות זכה בציון לשבח מצד השופטים (בניהם אדריכל דניאל ליבסקינד) ובהחלטתם כתבו כי: "הצעה זו שעשתה שימוש מופשט במכונת המלחמה, הצליחה לייצג בצורה חזקה את הדיכוי שהמלחמה יוצרת ואת השלכותייה על הערים והתושבים שחיים בהם" .


לחץ לתמונות נוספות:


למידע נוסף : http://www.kimmel.co.il/
לחץ כאן כדי לראות את ההצעה הזוכה באתר.

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר