פרישמן 46 , תל אביב // יסקי-מור-סיון אדריכלים

יום שישי, ספטמבר 17, 2010 | , , |

Frishman 46 // M-Y-S Architects

פרויקט פרישמן 46 מהווה נקודת ציון בצומת הרחובות פרישמן ודיזנגוף בתל אביב.


בשל מיקומו המיוחד של הפרוייקט בלב העיר הלבנה, הוחלט ליצור מבנן שעיצובו יתן ביטוי עדכני לרוח ה"באוהאוס" ויתייחס לבניינים הסובבים אותו ברקמה העירונית.לעבר חזית רחוב דיזנגוף תוכנן אגף הממשיך את חתך הרחוב הטיפוסי ומחזק בכך את המסחר לאורך הרחוב.


ואילו לעבר רחוב פרישמן פותחו מעברים לרווחת הציבור המקשרים בין רחוב פרישמן לרחוב אסתר המלכה ולגינה הציבורית המשרתת את דיירי הסביבה. 


אסכולת הבאוהאוס שהגיעה לעיר הביאה עימה תפיסה חדשה שהטביעה חותם של שפה וסגנון. בתכנון המגדל נעשה שימוש בציטוטים עדכניים המאזכרים את רוח התקופה. כך תוכנן המגדל בצורה פונקציונלית וגושנית בצבע לבן תוך שימוש בחומרים: זכוכית, בטון וברזל ללא עיטורים כיאה לרוח התקופה.כמו כן נעשה שימוש בפינות המעוגלות בקצות המרפסות שכל כך אופייניות. דגש רב הושם על שפה ארכיטקטונית נקייה התואמת את האיכות, האסתטיקה והמינימליזם של התקופה והצופה אל העיר הלבנה.


בבניין תוכננו שטחים רבים לרווחת הדיירים. שטחים אלה כוללים: לובי רחב ידיים, בגובה 14 מ', הנחשף אל ההולכים והשבים ברחוב, ספא עם בריכה, חדר כושר, אמבטי ג'קוזי, סאונות למיניהן ועוד. תכנון המגדל הותאם לדרישות השוק ולצרכים החדשים לפיהם יש ביקוש לחללים בהם ניתן לערוך שינויים בגמישות רבה. בכדי להשיג מטרה זו תוכנן השלד הקונסטרוקטיבי של המבנה באמצעות עמודים נושאים בהיקף, בעוד שגרעין התנועה והמערכות האלקטרו-מכניות מוקמו במרכז. מערך זה מאפשר תכנון טיפוסים שונים של דירות בכל קומות המבנה. 

בחלקו התחתון תוכננו 6 יחידות דיור המכילות דירות סטודיו ודירת 3 חדרים ואילו בחלקו העליון תוכננו 4 יחידות דיור של 4 עד 5 חדרים. בקומות המיוחדות הוצעו דירות עם חללי מגורים דו קומתים וכן פנטהאוז תלת קומתי. 


למידע נוסף: www.m-y-s.com

מה דעתך? מה את/ה חושב? היה הראשונ/ה להשאיר תגובה >> ממש כאן למטה .. :)

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר