100 שדרה 101 // ז'אן נובל

יום שישי, ספטמבר 03, 2010 | , , |

100 שדרה 101 // ז'אן נובל
100Eleventh Avenue // Jean Nouvel
מציץ מעל כמה מהבניינים היפים של זמננו בניו יורק (IAC של פראנק גרי,HIGHLINE של דילר וסקופידיו) בניינו החדש של האדריכל ז'אן נובל - 100 Eleventh Avenue.

© Michael Appleton for The Times


הפרויקט מאופין בקיר המסך המתוחכם והמורכב ביותר שתוכנן בבניין בניו-יורק. קיר מסך שמתעגל בעדינות ומורכב מכ-1700 פנלים של זכוכיות חסרות צבע, בזווית פיתול מיוחדות ובגדלים שונים.

19thst_curtain_wall_sunset.jpg

© Philippe Ruault


קיר המסך הראשי לכיוון דרום - מורכב מ-1647 חלונות זכוכית נטולת צבע המאורגנים בתוך מסגרות פלדה גדולות (megapanels) שנעות מגובה של 3-5 מטרים ועד לרוחב של עד 11 מטרים.בתוך כל מסגרת ענקית כזו , מסודרים החלונות כל אחד בזווית שונה ולכיוון אחר - מעלה,מטה,פנימה והחוצה ובדרגת שקיפות שונה. על פי ההודעה לעיתונות על הפרויקט, העיצוב הוא בהשראת חלונות הזכוכית הצבעוניות של הקתדרלה הגותית מהמאה ה-13 של סנט-שאפל בפריז.מרוחק כ-4.5 מטרים מחזית הבניין נבנה קיר מסך בגובה 7 קומות על מנת ליצור אטריום חצי-סגור שבתוכו "ירחפו" באוויר צמחייה ועצי נוי .בבניין 72 דירות בגדלים שונים של מ - 270 עד 1424 מטרים , כאשר מחיריהם נעים בין מליון ושש מאות לעשרים ושתיים מיליון דולר. גבהי התיקרות בדירות יהיו כ-3 מטרים ובפנטאוז עד 5 מטרים.
כל הדירות פונות לדרום ולמערב ובכולם מערכת צלונים חשמלית.


החזית הצפונית והדרומית יחופו בלבנים שחורות שבתוכם חלונות בגדלים שונים.לחזית הצפונית יפנו מעליות נוסעים שקופות עם נוף העיר שישתקף מהם.הבניין , יציע גם מסעדה בלובי, גינה ,חדר הקרנה פרטי, מחסנים, בריכת שחיה באורך 20 מטרים וחדר כושר.


Vernissage TV מביא לנו הצצה מקדימה למבנה , לחזיתותיו ולפנים :


כל המידע בדף זה נלקח מתוך ההודעה לעיתונות. למידע נוסף:

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר