מגורים ברח' הירקון // רון ארד אדריכלים >>

יום חמישי, ספטמבר 16, 2010 | , , , |
 Ha-Yarkon 154 //  Ron Arad Archietcts >>

רון ארד הוזמן על ידי יזם צרפתי, מר סמי מרציאנו, בקיץ של 2006 להציע עיצוב ותכנון לבניין דירת יוקרה חדש, שיהיה ממוקם ברחוב הירקון ,בין כיכר אתרים לרחוב גורדון - ממול הטיילת והים של תל אביב.האתר בשטח של 1,100 מ"ר בצורת L. כבר בשלב מוקדם מאוד של תכנון הבניין התברר כי אחד האתגרים הגדולים ביותר יהיה לשמר ולהגדיל את החזית הפונה אל הים.


על מנת להבטיח את המבטים לים, אפילו בקומות התחתונות, הוחלט שהמבנה "יחגוג" את האינדיבידואליות של כל דירה, וכל אחת מהן תהנה ממסגור ייחודי משלה של הים.הסידור של המבנה נובע מתוך חיבור של שלושה נפחים דמויי קונוס\גליל אשר שניים מהם מעוגנים לקרקע והשלישי באוויר נתמך על ידי השתיים האחרים.הנפח והצורה של המבנה באים לידי ביטוי באמצעות סדרה של לוחות גלייים ומעקות אשר מדגישות את הבניין ואת השפה הטופוגרפית.
סידור הנפחים והלוחות העוטפים אותם לא רק מגדירים את הנפח והצורה של המבנה אלא מתפקדים כחיזוקים קונסטרקטיבים הדרושים לחיזוק המבנה. הם אלו המאפשרים לקומת הקרקע לרחף כשבעה מטר מעל גובה הרחוב ולאורך עשרים מטר העוברים מעל הכניסה לבניין ומעל גינה פרטית המביטה לים. התכנון כולל 11 דירות יוקרה, מרפסת גג ובריכה עם תצוגות גורפת לכיוון הים על פני קו הרקיע של תל אביב. כל דירה מסודרת בתוך קונכייה המעוקלת כמו קליפת ביצה ונותנת תחושה ייחודית של פרטיות והגנה. בין הדירות מפרידות מסדרונות עם גינות הפתוחות לכיפת השמים.תהליך בניית הבניין מנצל חידושים טכניים המשמשים לטפסות של הבטון המעוגל ובכך מאפשרת יצירה של מבנה מונוליטי פיסולי. הבטון יטופל בצבעים של גוונים מונוכרומטיים , המחקים ויוצרים קשר עם הקונטקסט של בנייני הבאוהאוס השכנים.מכיוון שהבניין נמצא בתוך גבולות ההכרזה של אונסקו לעיר הלבנה, היה צריך להציג ולאשר את המבנה בפני חברי אונסקו.העיצוב והתכנון של ארד היה נראה "מתאים" באימוץ שלושת העקרונות המרכזיים של הסגנון הבינלאומי: ביטוי של נפח ולא משקל, איזון הרמוני ולא סימטריות והסרת קישוט מיותר.למידע נוסף : http://www.ronarad.co.uk/

מה דעתך? מה את/ה חושב? היה הראשונ/ה להשאיר תגובה >> ממש כאן למטה .. :)

Facebook Comments

1 Responses So Far:

Yair אמר/ה...

המבנה יפה, אבל קצת כמו גשר המיתרים, יש פה הפגנת כוח טכנית שאין לה משמעות שימושית מעבר לכך. חוץ מזה, לפחות מההדמייה, שהייה מתחת למסה הזו נראית מעיקה פסיכולוגית.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר