"הבית בסנטה אלנה", קולמביה // אנטוניו סטפן אדריכלים

יום שלישי, ספטמבר 21, 2010 | , , |

Santa Elena House // Antonio Sofan
סנטה אלנה היא אזור חקלאי כפרי בהרים, ממזרח מדיין, קולומביה.הוא כולל קבוצה של 17 כפרים קטנים בשם: "veredas". אנשים שגרים למטה בעמק מחשיבים את סנטה אלנה הוא כמקום עם נוף מהפנט עם אוויר צח וצלול.
רוב האדמות סביב סנטה אלנה, מוגנות ונמצאות בבעלות המדינה. ההגבלות החלות על האזור וצפיפות הבנייה נועדו להבטיח כי האזור ישמור על אופיו וישאר כמרחב ירוק של גבעות, נחלים, יערות, אוויר ומים נקיים.האתר שבו אמורה להבנות הוילה נמצא בראש גבעה תלולה. שם בחר האדריכל לא להרוס את הנוף אלא להשלים אותו:
"..רציתי שהנוף הטבעי ימשיך במסלולו כך שהגישה לבית היא דרך פתח דיסקרטי מאוד על סיפון גג שמודגש על ידיד קיר פסיפס ורוד.זה כל מה שהעין רואה מלמעלה, ולכן אני קורא לזה "החזית הראשית". כאשר סיפון גג "מתקפל למטה" במדרגות הכניסה, ניתן לעצור בגבהים שונים וכך הנוף משתנה עד להגעה למפלס הבית בו הוא ממסוגר דרך החלון" .הלקוח ביקש תוכנית ספציפית של שני חדרי שינה, (אחד בכל צד), שני חדרי אמבטיה, מטבח קטן וחדר מדיטציה. ללא שטחים נוספים למעט שטח הגג אשר לעיתים ישמש כפלטפורמה ליוגה ולמרגוע.

כל החללים הללו מסודרים באופן ליניארי ופונים לנוף. השירותים והמקלחות אשר נמצאים בצידי הבית , "חוררו" בהשראת האור העובר מבין העצים והעלים שבסביבה.

כאשר לא היה צורך לספק חימום או מערכת מיזוג אוויר. האקלים נעשה קריר בלילה ולכן החומרים שנבחרו לפנים - ריצוף העץ והשעם שומרים על החום במהלך היום ומשחררים אותו לעת ערב.
הבית מקורה בעזרת בטון משופע, דק מאד אשר עמיד בפני מים.מי גשמים נאספים אל חלקו האחורי של הגג וזורמים לערוץ ביוב מבטון העובר לרוחב הבית.


למידע נוסף: http://www.antoniosofan.com/Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר