בית רכטר,תל אביב // זאב רכטר>>פיצו קדם אדריכלים

יום שלישי, ספטמבר 21, 2010 | , , |

בית רכטר, תל אביב // זאב רכטר >> פיצו קדם
בית רכטר בת"א תוכנן במקור ע"י זאב רכטר בשנת 1959 כבית בן קומה אחת עבור משפחתו, עם תוכנית סדורה של קורות בטון אורכיות חשופות כלפי פנים וחוץ.


סביב הסכמה הזאת התארגנו חללי הפנים, תוך שמירה על עקרונות "התוכנית החופשית" מאותן שנים. עם השנים נוספו לבית עוד קומה אחת ועוד אגף שלישי, כך שצורתו המקורית התמוססה ועקרונות התכנון המודרני נזנחו. 

עם המצב הזה של בית מופשט מרעיונותיו המקורים ומנותק מכל חלקיו המשמש שתי משפחות נפרדות נתבקש פיצו קדם כאדריכל הפרויקט להתמודד. 


המשפחה שרכשה את המבנה המוזנח והישן ביקשה מהאדריכל פיצו קדם לתכנן להם בית מגורים ולאחד את כל החלקים ליחידת מגורים אחת חדשה ומגובשת פרוגרמטית ועיצובית. 


הרעיון המרכזי מאחורי הפרויקט היה לשמר את רוח התכנון המקורי. לפיכך תוכננו מחדש חזיתות הבית וחללי הפנים. הגריד האופקי נשמר והועצם באמצעות יצירת חלל כפול רחב ידיים לאורכו. ספריה עצומה נתלתה לאורך כל הקיר והדגישה את החלל הכפול. קורות הבטון המקוריות והסכימה הברורה של התכנון נשמרו והודגשו. 


בחירת החומרים הקפדנית כללה חומרים ללא תג אופנתי שיצליחו לגשר על שתי התקופות. 
חזית
חתך
התכנון המחודש מגיש מאין גרסה אישית ועכשווית של מבנה מגורים פרטי ברוח התקופה המודרניסטית והסגנון הבינלאומי. 


התוצאה הסופית של התכנון האדריכלי ותכנון הפנים החדש היא בית פרטי מאופק, תרבותי, בעל קנה מידה וחללים אנושיים המרכיבים סכמה מהודקת ובהירה ,חפה מקישוטיות יתר ומפטפטת עיצובית, בעלת ניקיון וצמצום רעיוני וצורני.התמונות צולמו על ידי עמית גרון.
למידע נוסף: http://www.pitsou.com/

מה דעתך? מה את/ה חושב? היה הראשונ/ה להשאיר תגובה >> ממש כאן למטה ב"תגובות"

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר