מוזיאון לאומי לזכוכית, הולנד // Bureau SLA Architects

יום שבת, ספטמבר 18, 2010 | , , |

National Glass Museum Holland // Bureau SLA Architects

האדריכלים ההולנדים Bureau SLA , חיברו בעזרת ארבעה גשרים חופפים, שני מבנים ב- Leerdam, הולנד ויצרו גלריה רציפה במוזיאון הלאומי לזכוכית.
לאחר שהווילה ברחוב Lingedijk נרכשה, הוזמנו Bureau SLA אדריכלים כדי להפוך את שני המבנים למוזיאוןהלאומי לזכוכית. הוצע כי מבנה אחד יהיה מיועד לתערוכות ומבנה שני לקפיטריה, איחסון ואדמינסטרציה.
בעוד שהדרישות הפונקציונלית יקוימו בשטחי המבנים, הדבר היה נראה לאדריכלים כהחמצה ולדעתם המבנים יראו דומים מאד למצבם היום.אמנם במוזיאון יהיה יותר מקום, אך זה לא ייראה מבחוץ.המתכננים שאלו את עצמם ,מה יקרה אם הם יהפכו את שני הבניינים לנגישים באופן מלא לציבור? עובדי המוזיאון יוכלו לאכול במסעדה, למבקרים תהיה גישה מלאה לאוסף הזכוכית שבתערוכות, כולל זה של האחסון, והצוות הניהולי יכול לעבוד גם בספרייה. יתר על כן, חדרי התערוכה יכולים להיות הרבה יותר מרווחים. במקום החדרים קטנים של הוילות הקיימות, שבו המבקרים צריכים לטפס במדרגות כל הזמן, ניתן להטיב את הזרימה שבין חללי תצוגה והם יכולים להיות הרבה יותר נדיבים בגודלם.
ארבעת הגשרים בין המבנים שתוכננו בעצת האדריכלים מעשירים את התנועה והחללים המוזיאון באופן אלגנטי ומיוחד.מבקרים יכולים לבקר בחללים נרחבים, נדרשה רק מעלית אחת והמוזיאון "זכה" בשטחים גדולים.
הגשרים משמשים לשטחי אחסון שתוכננו במיוחד עבור המוזיאון על ידי פיט היין איק ובהם כל האובייקטים של המוזיאון מוצגים.המבנים הינם ווילות היסטוריות ולכן לא היה הרבה יותר מה לעשות: הם אלגנטיות בכוחות עצמם. תיקונים בוצעו היכן שהיה צורך וכמה תוספות מאוחרות הוסרו. הגשרים בנויים ממסגרות פלדה וזכוכית ומחופים פוליקרבונט עטוף ברשת אלומיניום.
התמונות צולמו על ידי: Jeroen Musch.
למידע נוסף : http://www.bureausla.nl/
dezeen


מה דעתך? מה את/ה חושב? היה הראשונ/ה להשאיר תגובה >> ממש כאן למטה ב"תגובות"

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר