מרכז לחקר הסרטן, אוסטרליה // Lahznimmo + Wilsons אדריכלים

יום שבת, ספטמבר 25, 2010 | , |
 Lahznimmo Architects + Wilsons Architects // Lowy Cancer Research Centre

המרכז לחקר הסרטן "לואי" בסידני, אוסטרליה שתוכנן על ידי האדריכלים Lahznimmo בשיתוף עם Wilson אדריכלים - הושלם בתחילת השנה.

הפרויקט הוא מיזם משותף בין אוניברסיטת NSW והמכון לחקר סרטן ילדים של אוסטרליה, וכך מקשר ומאחד באתר אחד את מכון הילדים והבוגרים למחקר הסרטן.


שטח המבנה הינו 17,000 מ"ר ו ויכיל יותר מ -400 חוקרים ואנשי תמיכה ומחקר בשמונה קומות. 


קומת כניסה המכילה לובי כניסה וחלל אטריום העובר בכל הקומות. ארבע קומות של מעבדות מחקר מיקרוביולוגיות, קומה אחת של מעבדות תמיכה משותפות הכוללות מחלקת גנטיקה והדמיה לסרטן, קומה אחת עבור המחקר בבעלי חיים וקומה אחת עבור שירותי ניהול ואדמינסטרציה.


המטרה העיקרית בבסיס הפרויקט היא מתן "מתקן מחקר מתפתח וגמיש", שבה יוכלו להסתגל כל הזמן להתפתחות המחקר המשתנה בתכיפות. המבנה מכוח תפקידו מתחלק באופן טבעי לשני חלקים ,חלק אחד רשמי יותר אך גמיש בתכונותיו ונקרא "מרחבי קופסא" - מעבדות ומרחבי תמיכה למחקר ולחלק "זורם" וגמיש יותר הנקרא "מרחבי האדם" המכיל מרחבים ללמידה ולעבודה שיתופית. 

המוקד העיקרי בבניין היא חלל אטריום, אשר עושה שימוש במטאפורה של "בנק הידע המדעי" שטוען כי הרעיון והכוח של ארגוני המחקר טמון בחילופי הרעיונות והמחשבות בין האנשים. חלל זה מחבר רעיונית ופיזית את כל ששת הקומות והמחלקות שמעל פני הקרקע , ומספק הזדמנויות ייחודיות לפעילויות המחקר בכל חללי המעבדות.


האטריום מפגיש את הגיאומטריה המרובע של "מרחבי הקופסא" יחד עם הגיאומטריה המתפתלת של "מרחבי האדם". חללי "מרחבי האדם" יוצרים סדרה על טבעות קונצנטריות על ידי עטיפת את האטריום וה"הקופסאות" שסביבו.


פלטת החומרים של האטריום נשענת על הנוף של הגן הסמוך ובמיוחד על עץ צפצפה גדול שהבניין עוטף מסביבו. פלטה זו כוללת ציפוי עץ, שטיח לבן מקוורץ ממוחזר, בטון אפור ולינוליאום חום וירוק.הצבעים "נשברו" על ידי הכנסת רהיטים בצבעי סתיו חמים יותר.

האפקט שנוצר הוא הרגשה של נוף בנוי אשר חופף לנוף הטבעי.


למידע נוסף:   Lahznimmo Architects + Wilsons Architects

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר