זכיה בתחרות: "המרכז לתרבות ותנועה" , דנמרק // MVRDV + ADEPT אדריכלים

יום חמישי, ספטמבר 09, 2010 | , , , , , |

במטרה להביע ולהגביר את מודעות אוכלוסיית העיר פרדריקסברג לסגנון חיים, בריא ופעיל , הכריזו התנועה לתרבות וספורט של דנמרק על תחרות למבנה בעל טיפולגיה אורבאנית חדשה: מרכז קהילתי בו משולבת גלריה לתערוכות, מגרש משחקים, פארק ומרכז בריאות.
בתחרות זו זכו משרדי האדריכלים MVRDV ו-ADEPT. המבנה הוא אחד מ3 מבנים שיקומו בשטח ציבורי של 4500 מ"ר כאשר השלב הראשון אמור להסתיים בשנת 2015 בתקציב של 17 מיליון דולר.
השאיפה העיקרית של יוזמי התחרות בהקמת המבנה הייתה להציע לשכונה נקודת מפגש דינמית עבור אנשים מכל הגילאים שיקחו חלק במגוון רחב של פעילויות. על מנת שהאנשים מהשכונה יגיעו למרכז החדש, פעילויות הבריאות ,התרבות ,הפנאי והחינוך צריכים להשתלב יחד בצורה חלקה כדי ליצור חוויה ארכיטקטונית מרהיבה ומיוחדת שתהווה מוקד משיכה.
בהצעה הזוכה של האדריכלים, הבניין המרכזי הינו נפח זכוכית מלבני המכיל שישה אלמנטים פרוגרמטיים , מסודרים בצורה אידאלית. את החלל שבין האלמנטים ניתן לתכנן בגמישות כ"חלל משחק" בעל פעילויות שונות.
האלמנטים הפרוגרמטיים מכילים: תיאטרון, אזור בריאות, אזור אוכל, אזור זן, מרכז לימוד ותצוגה, מרכז כושר ואזור אדמיניסטרציה.


תוכנית קרקע:שאר התוכניות : התיאטרון הוא גמיש ויכול להשתנות על פי צרכי הבמה והקהל. בנוסף יש בו חלון גדול שהמאפשר לו לשמש כתיאטרון פתוח שבו הקהל יושב בגן. 
שלושה נפחים עטופים ב"וילון אורבני" שמשמש כמסגרת לגן. חלל המסגרת מציע גמישות גדולה כאשר ניתן להשתמש בו עבור פרויקטים באמנות ולהופעות. 

המבנה יהיה יעיל מבחינת אנרגיה וישתמש בפאנלים סולריים,אוורור טבעי ואחסון חום וקור תת קרקעיים. 

כל המידע באדיבות MVRDV+ADEPT אדריכלים.
למידע נוסף : http://www.mvrdv.nl/

מה דעתך? מה את/ה חושב? היה הראשונ/ה להשאיר תגובה >> ממש כאן למטה .. :)  Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר