זכיה בתחרות: ספריית מולטימדיה, צרפת // OMA אדריכלים >> וידאו

יום שלישי, ספטמבר 14, 2010 | , , , , |

 OMA // Bibliothèque Multimédia à Vocation Régionale (BMVR), in Caen, France


OMA זכתה בתחרות לתכנון ספרית מולטימדיה חדשה גדולה - BMVR , ב- Régionale בקאן  שצרפת.
הבניין בשטח של 12,000 מ"ר יהווה נקודת ציון חדשה  באזור פיתוח חדש בקאן.
הצעתם של משרד OMA גבר על חמש הגשות של מתחרים בינלאומיים ידועים והוא יהיה הבניין התרבותי הראשון של OMA בצרפת.הספרייה החדש, ממוקת, בקצה של חצי האי בקאן, כוללת ארבע כנפיים בולטות, לעבר ארבעה נקודות ציון של העיר: המנזרים Abbaye-aux-Dames בצפון Abbaye-aux-Hommes במזרח; תחנת הרכבת המרכזית בדרום; ואתר התפתחויות עתידיות המוצע במערב.

הספרייה כוללת שני חדרי קריאה מצטלבים , המעודדים ממשק וחיבור מקסימליים בין הדיסציפלינות : מדעי האדם, מדע וטכנולוגיה, ספרות ואמנות."במקום שיהיו ארבעה תחומים ברורים מקושרים על ידי גשרים, השטח המוצע בנוי לאורך שני צירים חותכים ויוצר מרחב של מפגש של ידע ושל אנשים."
ברווחים שנוצרו על ידי אולמות הקריאה מצטלבת הספרייה ויוצרת אינטראקציה עם סביבתה, המבט נפתח לפארק ולשביל להולכי רגל בכיכר הנמל. חלונות גדולים מרצפה לתקרה נפתחו בחדרי הקריאה לספק אור טבעי.

במבט "דינמי" על קאן יחד עם שקיפות החזיתות המאפשרות מבט פנימה לספריה, הבניין הוא מצפה כוכבים של הידע המעודד גם התבוננות בנוף העירוני האורבאני וגפ משרת את תפקידה המסורתי של הספריה כחלל קריאה, לימוד, ואינטראקציה עם משתמשים אחרים.


תכנון הספריה נקט בגישה בת קיימא המגיבה לתנאי האקלים המקומי כדי להבטיח יעילות אנרגיה. תוכניות הקומות תוכננו כך שיהיו כמעט ללא מחיצות ומחסומים על מנת למקסם אור טבעי זמין ויצירת סביבת קריאה אידיאלית מכרעת לספריה.
Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר