בניין משרדים -PushedSlab ,פריז // MVRDV אדריכלים

יום שלישי, ספטמבר 14, 2010 | , , , |

Pushed Slab office building, Paris // MVRDV Architects
משרד האדריכלים MVRDV הציג בחודש שעבר את בניין המשרדים Pushed-Slab שב-ZAC Gare de Rungis בפאריז.


הבניין בשטח של 19,000 מ"ר , יהיה אחד מהבניינים הראשונים עם צריכת אנרגיה נמוכה במיוחד והפקת אנרגיה (של 200,000 קילוואט/שעה) שנבנו בצרפת.בניית הבניין מוערכת בכ-35 מליון אירו וצפויה להתחיל ב2011 .בניין המשרדים ממוקם בין שתי רשתות עירוניות שונות לחלוטין: מצפון - מרקם עיר צפוף בבלוקים ורחובות  ומדרום מרקם אורבאני "חופשי" עם תשתית מוגדרת ברורה.העיצוב מבוסס על פי פרוגרמת ודרישות היזם והדרישות לבניית בניין בעל תצרוכת אנרגיה נמוכה. 


הפרויקט משלב טכנולוגיות מתקדמות מוכחות לנצילות אנרגיה יחד עם קומות משרדים בעלי חצרות פנימיות ומרפסות גן. הבניין מציע גמישות רבה בהיותו בעל שלושה גרעינים ולובי מרכזי, כך ניתן להשכיר קומה לדייר אחד או  לדיירים שונים ללא שינויים מבניים.
נפח הבניין מלווה את מגבלות האתר - נפח באורך של 150 מטר  וברוחב של 21 מטר. הפתיחה בנפח , מאפשרת מבט לבניין היסטורי סמוך.
כדי ליצור את ה"חלון העירוני" ולשפר את האיכות האורבנית של השכונה, לוחות הבניין "נדחפו" עד שנשבור, עוותו מעט ונדחפו שוב דרומה. מעשה זה של "דחיפה" יוצר עיוות ברצפות שיוצר ומציע מגוון מרפסות אשר ניתן לצאת אליהם ישירות מן המשרדים ומחדרי המדרגות. 
ה"חלון" העירוני יוצר מרפסת גדולה מאד בקומה השניה. כל המרפסות ירוהטו בעצים בעציצים גדולים שיציעו לעובדים סביבה ידידותית להירגע. 


לבניין יש שתי פנים: פן רגוע בדיאלוג עם המרקם העירוני של הצד הצפוני של פריס, לבין הצד הדינמי יותר הפונה דרומה. 


הבניין מחופה עץ. החלונות ממוקמים לאורכו של הבניין בצורת סרט ומציעים כניסת אור אופטימלית לחללים הפנימיים. כדי לתרום לפיתוח בר קיימא , נלקחה בחשבון ההשפעה של כריתת יערות ולכן בבניין ישתמשו בעץ רק ממקור מוסמך מצרפת . האקלים נשלט על ידי אוורור טבעי; 1500 מ"ר של פאנלים סולאריים על גג יספקו אנרגיה מתחדשת ומעגל של מים אפורים ימוחזרו בבניין. בחזית הדרומית ישולבו תריסים ורפפות להצללה.


טכניקות אמינות ומוכחות אלו, יגרמו ליעילות מקסימלית שתוביל לצריכת אנרגיה נמוכה של 49 וואט לכל מ"ר בשנה.


למידע נוסף : http://www.mvrdv.nl/#/news
המידע המוצג באדיבות MVRDV , כל הזכויות שמורות.

מה דעתך? מה את/ה חושב? היה הראשונ/ה להשאיר תגובה >> ממש כאן למטה .. :)

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר