בניין TED , טיוואן // BIG ARCHITECTS

יום רביעי, ספטמבר 22, 2010 | , , |

TED // BIG Architects


הצעתם של משרד האדריכלים הדני - BIG לבניין TED בטייפה, לטכנולוגיה בידור ועיצוב מבטאת חדשנות ותפיסת חלל ציבורית-פרטית ייחודית. במבנה זה המתכננין הכניסו"בלוק" עירוני צפוף של כל מיני פעיליות הקשורות לטכנולוגיות התקשורת העכשוויות לתוך מערכת אנכית.

TED מכיל תערובת עירונית עם היררכיה לא ברורה. ולכן האדריכלים הציעו לארגן את הפרוגרמה - חנויות אולמות תצוגה, משרדים ובתי מלון חדרים, חדרי ישיבות חללי תצוגה, מסעדות וגלריות לאורך רחבה פנימית - בדומה לרחוב עירוני.


המבנה - קובית 57*57*57 מטר בעלת קטע פתוח, "רחוב" ספירלי המאפשר גישה ציבורית מלאה דרך הבניין עד לגג. גישה זו עולה מהרחוב , "מטפסת" על החזית במדרגות גדולות ,מתרחבת ומגיע עד לחלקו העליון של הבניין - שם נפתחת אל גינה ציבורית על הגג. הגג מיועד להיות פארק ציבורי לרווחת התושבים והציבור. TED בטייפה יכלול חללי תצוגה, אולמות תצוגה, מרחב הקמעונאי, מסחר, מלון, וחלל משרדים . 
בלב המוסד, עוגן המתחם - האולם הציבורי הגדול יארח מצגות מוצר, השקת תוכנית, ויקרין סרטים.

 מה דעתך? מה את/ה חושב? היה הראשונ/ה להשאיר תגובה >> ממש כאן למטה ב"תגובות"

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר