"הגל ב-Vejle", דנמרק -זוכה פרס LEAF // הנינג לארסן אדריכלים

יום שבת, ספטמבר 18, 2010 | , , |
Henning Larsen Architects //  the wave in vejle

משרד האדריכלים הדני לארסן הנינג "Henning Larsen Architects" קיבל את פרס LEAF לבניין המגורים של שנת 2010 לפרויקט המגורים שתכננו - "הגל ב- Vejle " שבדנמרק.פרסי LEAF מוצגים על ידי אגודת האדריכלים האירופית ופורום אדריכלים מובילים באירופה, אשר מזהה כל שנה פרויקטים אדריכליים חדשניים ומחלק פרסים - מאז שנת 2002.


"הגל ב-Vejle" הוא נקודת ציון פיסולית-אדריכלית חדשה בנוף העירוני של ויילה, דנמרק. עם מיקום אידיאלי
המשקיף על הטיילת ועל המפרץ המבנה מצליח (לדעת השופטים) גם לכבד וגם לאתגר את הפוטנציאל של האתר והאזור.


במשך היום הגלים הלבנים של המבנה משקפים את הים ובלילה את הפרופיל המאפיין את נוף הרים שלצידו בשלל צבעים מוארים. הבניין כולל 140 דירות יוקרתיות אשר רבות מהם בעלי שני מפלסים - כולם מביטים לים.


מבנה הגל נוצר בהשראת המאפיינים של האזור: הגשרים באזור, הים העיר והגבעות הסובבות את אזור המגורים.החתימה הברורה והניתנת לזיהוי בקלות מחברת בין המבנה לאזור המגורים עם הים והנוף העירוני.
הפרויקט תוכנן על ידי הנינג לארסן אדריכלים בשנת 2005 ונבחר בטקס ה-LEAF על ידי פאנל שופטים מכובד מבין מספר פרויקטים, ביניהם Yokosuka Kamoi Housing” by Iida Archiship Studio, “Andersen Garden” by Schmidt Hammer Lassen Architects and “Phoenix Heights” by Brady Mallalieu Architects.

מה דעתך? מה את/ה חושב? היה הראשונ/ה להשאיר תגובה >> ממש כאן למטה ב"תגובות"  

תמונות צולמו על ידי: THOMAS MLVING
המידע באדיבות : WWW.HENNINGLARSEN.COM 

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר