"מבנה 8" // BIG ARCHITECTS >>

יום ראשון, אוקטובר 24, 2010 | , , , |

8HOUSE" // BIG ARCHITECTS" >>

הבנייה של "מבנה 8" (61,000 מ"ר) בדנמרק שתוכנן על ידי משרד האדריכלים- BIG הגיע אל סיומה. שכונה תלת מימדית המאפשרת לאנשים לרכב על אופניים כל הדרך מן הרחוב עד לקומה העשירית של הפנטהאוזים לצד גנים מדורגים.המבנה הוא בעל שימוש מעורב המכיל שלושה סוגים שונים של דיור למגורים ו -10,000 מ"ר של מסחר ומשרדים."מבנה 8" נמצא על הקצה הדרומי ביותר של העיר Orestad שבדנמרק. במקום לתכנן בלוק מסורתי, "מבנה 8" מורכב מכל המרכיבים של שכונה עירונית תוססת שהוכנסו לתוך שכבות אופקיות המחוברות באמצעות טיילת רציפה ושביל אופניים המגיע עד לקומה 10. דבר היוצר שכונה עירונית תלת ממדית שבה חיי הפרברים מתמזגים עם האנרגיה של העיר גדולה, בה מתקיימים יחדיו העבודה והמגורים.


"מבנה 8" יוצר שתי חצרות פנימיות אינטימיות, המופרדות על ידי ההצטלבות (של ה-8) אשר מכילה 500 מ"ר של מתקנים קהילתיים עבור כל התושבים. באותו מקום בדיוק (ההצטלבות) , עובר מעבר רחב של 9 מטר המאפשר לאנשים לעבור בקלות מאזור הפארק בקצה המערבי אל תעלות המים ממזרח.
במקום לחלק את הפונקציות השונות של המבנה - מגורים ולמסחר - לגושים נפרדים, הפונקציות השונות נפרשות אופקית לאורך הפרויקט.כאמור , נתיב ציבורי מתמשך נמתח ממפלס הרחוב עד לפנטהאוזים ומאפשר לאנשים לרכב על האופניים כל הדרך מקומת הקרקע עד לפסגה, לצד בתים עם גינות.
 שני גגות ירוקים משופעים (כ-1700 מ"ר) תוכננו בהיקף במיקום אסטרטגי על מנת לצמצם את השפעת החום וכמו גם לספק זהות ויזואלית לפרויקט הקושרת אותו בחזרה אל האדמות החקלאיות הסמוכות לכיוון דרום.


"מבנה 8 היא שכונה תלת ממדית ולא אובייקט אדריכלי. סימטה של 150 בתים הנמתחת לאורך כל הבלוק, מסתובבת ומתפתלת לאורך כל הדרך - ממפלס הרחוב למעלה ואז שוב למטה. במקום שהחיים החברתיים, המפגשים הספונטנים והאינטראקציות שכנו באופן מסורתי בקומת הקרקע, "מבנה 8" מאפשר להרחיב זאת כל הדרך למעלה" Bjarke Ingels, שותף מייסד, BIGמיקום במפה:

הצג מפה גדולה יותר

מה דעתך?

Facebook Comments

1 Responses So Far:

אנונימי אמר/ה...

פרויקט מדהים המציאות עולה על כל דמיון

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר