מרכז חינוך, ספרד // Alejandro Muñoz Miranda >>

יום שבת, אפריל 23, 2016 | , |

Educational Centre En El Chaparral // Alejandro Muñoz Miranda >>

האדריכל הספרדי Alejandro Munoz Miranda סיים את התכנון והבניה של גן ילדים בגרנדה שבספרד.הגן מיועד לילדים עד גיל שלוש ובעל אפיון מיוחד של חלונות בצבעי הקשת.


הפרויקט תוכנן בחתך משתנה של הקיר והתקרה המערבים "דחיסה" ו"לחיצה" של השימושים בחלל.
שינוי החתך בהתאם לשימושים (מסדרון / גישה לחדרי אמבטיה / כיתות / מרפסת (מסדרון מכוסה מחוץ למבנה) / גן שעשועים מקורה בחוץ), התנועה של השמש והמסדרון הארוך של המגרש אחראים לעיצוב החללים הפנימיים הפתוחים לגן שעשועים מקורה בחוץ.

משחקי הלחיצה והדחיסה משפיעים כאשר יש שינוי בחלל לאורכו ולרוחבו במבנה: מסדרון / גישה לאמבטיה/ כיתה / המרפסת / גן שעשועים מקורה בחוץ בגינה (מעבר) או בכיתה / חדר שינה / כיתה (אורך).המקומות הציבוריים כגון המסדרונות מפוזרים עם אור בשלל צבעים בעוד החלונות בכיתות הם חסרי צבע.הרעיון של גן הילדים הוא כי הכל סובב סביב חצר משחקים מקורה. דבר זה הופך את החצר ללב המרכז החינוכי, אשר נקשרת יחדיו על ידי מרפסת מקורה(מסדרון) רציפה המובילה לכל הכיתות .

במזרח תוכננו המטבח ופינת אוכל, כאשר המינהלה וחדר הספורט קשורים באופן הדוק למסדרון.
בחוץ, השימוש בנפחים עצומים בצבע לבן עושים אינטגרציה נאותה לאזור ב El Chaparral, מחוז של Albolote שהתפתח ככפר של קולוניזציה בשנות ה -50.מיקום במפה:התמונות צולמו על ידי: © Fernando Alda

 מה דעתך?

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר