התיאטרון העירוני של גארדה, פורטוגל // AVA Architects >>

יום שישי, אוקטובר 01, 2010 | , , |

Municipal Theater of Guarda // AVA Architects >>

התיאטרון העירוני של Guarda שתוכנן על ידי משרד האדריכלים AVA ממוקם , בחלק הכפרי של של פנים פורטוגל ב-Guarda . גודלו כ-16 אלף מ"ר .האתר הוא חלק מהמרקם האורבני הרציף אך אינו "מתייחס" למרחב הציבורי שמסביבו.


הבניינים החדשים עוצבו בנסיון לגשר על הפער - בניה בעלת מאפיינים ייחודיים בתוך המבנה האורבני הקיים אך שמתייחסים "נכון" יותר לסביבתם.


הקומפלקס מורכב משני בניינים אוטונומיים מופרדים המתייחסים בהעמדתם לסביבה. 


המבנה הכי "כהה" שנראה פורמלי ו"כבד" יותר , נמצא בקשר ישיר עם המציאות העירונית היומיומית החולפת. 


הבניין הקטן וה"קל" יותר מכוסה זכוכית אמייל לבנה, בנוי במקביל לבניין השני לכיוון צפון. השיפוע של השטח נכנס בצורה רציפה לתוך פלטפורמות הקומות של הבניין. 

קומת מרתף
קומת קרקע
קומה ראשונה
קומה שניה

הקומפלקס כולו חד ו"טהור" מאוד, עם דגש על ניגודיות של חומרים. אמייל זכוכית ליד עץ או מתכת, גישה שתוכננה גם בפנים אבל גם בחוץ.

החזית נשלטת על ידי סיבי זכוכית, זכוכית, לוחות בטון וגרניט. המטרה היתה ליצור צורות וחללים שונים על מנת לשכנע ולמשוך מבקרים.מיקום במפה: 


התמונות צולמו על ידי: Fernando Guerra, Sergio Guerra

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר