"בית צ'או דה גיסטה", פורטוגל // AVA Architects >>

יום שישי, אוקטובר 08, 2010 | , , |

Chão das Giestas House / AVA Architects >>
בית צ'או דה גיסטה שבסן מיגל פורטוגל תוכנן על ידי משרד האדריכלים AVA Architects .
זהו בית מגורים שמנסה לצמצם את השפעתו על האתר בו הוא תוכנן על ידי הפרדת המסה לשתי גופים שבינהם חלל ציבורי מואר ופתוח לחוץ.


השטח הטבעי באזור שינה את אופיו רבות בגלל שינויים טופוגרפיים שנגרמו על ידי עיור. המרחב הציבורי הקיים נבנה ללא ארגון התואם את הטופוגרפיה של המקום, דבר שגרם לפרצלציה מלאכותית ולא אופיינית אשר אינה מתאימה בהכרח למקום ולטופוגרפיה.
המגרש בעל שיפועים גדולים, בתצורה טרפזית ונמצא על פינת רחובות


החשיפה לשמש ולאור טבעי באתר טובים. 


התוכנית כוללת שלושה קומות, בגלל אילוצי הקרקע והחוקים העירוניים.

בקומת הקרקע (קומה תחתונה) תוכננו חניה למכוניות, מטבח ,חדר אחסון, חדר שירות וחדר שירותים כפונקציה של המרחב החיצוני שהוגדר קודם לכן.בקומת 0, נוצרו חללים משותפים סביב חלל הכניסה המרכזי (זה שמאחד ומחלק את שני הנפחים). חלל הכניסה הזה מתפקד כקשר פונקציונלי חזותי בין כל קומות המבנה.בשני הנפחים כלולים המטבח, הסלון, חדר האוכל, חדר העבודה וחדרי השירותים והשירות.


בקומה זו ממוקמים החללים המשותפים, וחלל כניסה ממנו המדרגות מתחילות לעלות.המדרגות תוכננו כפסל בחלל, מעבר לפונקציה התועלתנית שלהם. 


האדריכלים אומרים כי מחשבה רבה הושקעה ביחסים החזותיים שבין החוץ לבין הפנים ולהיפך זאת בעזרת תכנון מדויק של התלות ההדדית שבין שני הנפחים.


הקומה האחרונה היא הקומה הפרטית והאינטימית ביותר, בה תוכננו חדרי שינה וחדרי אמבטיה, סביב החלל המרכזי.


הפתרון האדריכלי ניסה למזער את השפעת נפח הבניה ושילובה בטופוגרפיה הטבעית על ידי הפרדת המסה לשתי גופים מהם המבטים פנימה והחוצה מוגברים ונשלטים והיחסים בין החללים הפרטים לחללים הציבוריים מוגדרים טוב יותר.


מיקום במפה:
View Larger Map

מה דעתך?

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר