ביאנלה בת ים: "גדר תריס" // רועי טלמון + נעה בירן>>

יום ראשון, אוקטובר 03, 2010 | , , |


הפרויקט "גדר תריס" הוצג במסגרת "הזדמנות 2010", הביאנלה לאדריכלות הנוף העירוני בבת ים, שהתקיימה בשבוע שעבר, 6-28/09/10.


"גדר תריס" היא חלופה לגדר האיסכורית הרווחת. "גדר תריס" מתפקדת אף היא כחיץ, תוחמת ומונעת את המעבר אל אתר הבנייה, אך בד בבד מאפשרת את המבט לצידה השני.


שלבי התריס הניתנים לפתיחה ולסגירה מעניקים לחושבי העיר את האפשרות לשלוט ולבחור במידת הפתיחות והשקיפות לנעשה באתר הבנייה ובמרחב העירוני. יחידות  התריס הנפתחות ונסגרות חליפות מייצרות חזית דינאמית ומשתנה כלפי העיר, חיווי לפעילות התושבים לאורכה.
השימוש באלמנט התריסים, השאול מהמרחב הפרטי, האישי, מעלה שאלות של שייכות ובעלות על אותו קו התפר שבין הציבורי והפרטי הנוכח מעצם הקמתה של הגדר.


"גדר תריס" פותחה כמערכת מודולארית בעלת יחידת בסיס. בהתאם לאתר הבנייה הספציפי ניתן למקמה כמערכת עצמאית התוחמת את כל אתר הבנייה או במשולב עם גדרות איסכורית קיימות. החלפת מקטע גדר ב"גדר תריס" יכולה להפוך את ההצצות לעבר אתר הבנייה למשחק עירוני, לפעילות לימודית החושפת את עבודת הבנייה ושלביה.  


ההבנה כי ניתן לשתף את הציבור במתרחש באתר הבניה היא שצריכה להנחות בעת גידור אתרי הבניה חדשים, ואנו תקווה כי התערבותנו תאפשר להבין את הפוטנציאל והערך המוסף הטמון בכך למשתמשי המרחב הציבורי.


התמונות, הסרטונים ומידע נוסף:


רועי טלמון, roytalmon@gmail.com
נעה בירן, noabiran@gmail.com

Facebook Comments

2 Responses So Far:

אנונימי אמר/ה...

רעיון יפה. אבל מה עם העיצוב???

אנונימי אמר/ה...

כן...בעיה. הגרפיקה לא מטופלת ואין מעוף בדיזיין...אם הייתי צריך לנחש הייתי אומר שאלו סטודנטים לשעבר או בהווה מהטכניון.מה עם האוונגארד תשתחררו קצת...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר