מגורי סטודנטים, צרפת // Cattani Architects >>

יום ראשון, אוקטובר 10, 2010 | , , |

Cité A Docks Student Housing // Cattani Architects >>

Cattani Architects השלימו לאחרונה את פרויקט "Cité A Docks" - מבנה דיור ומגורים לסטודנטים הממוקם בלה האבר (Le Havre) ,צרפת.

 מבנה המגורים כולל 100 דירות בעלות שטח של 24 מ"ר שנעשו/נבנו ממכולות ישנות הנשענות על רשת מתכת.

האדריכלים התחבטו בשאלה כיצד ניתן למנוע מהסטודנטים שיגורו במכולות להרגיש כאילו הושמו בתוך קופסא ומוערמים אחד מעל ולצד השני.


הפתרון נמצא בתוך מסגרת המתכת שפועלת כתמיכה מבנית במיכלים הישנים, ובמקביל מאפשרת ליחידות לצאת ולהיכנס מהמסגרת, וליצור מרחב חדש עבור שבילים, חצרות פנימיות ומרפסות. "מבנה המתכת", אומר האדריכל, "מאפשר זיהוי טוב יותר של חדרים שונים, ומשפר אותם דרך הרחבות חיצוניות שהופכות לטרסות ומרפסות. המסדרונות שמשנים את רוחבי הגישה לדירות יוצרים בחזית רצף של חללים מלאים וריקים אשר מעניקים למבנה שקיפות חזותית יותר. "הבניין תוכנן על ידי מבנה מתכת המשתרע על פני ארבע קומות, אשר מכילות על 100 דירות סטודיו. הקומה הראשונה הוגבהה מעל פני הקרקע.בדרך זו, היחידות למטה יכולות ליהנות מאותה הפרטיות אותו הניתנת ביחידות בקומות העליונות.

קומת קרקע

קומה טיפוסית

תכנית גגות
כל הדירות צופות לגן פנימי ומחופות בשני הקצוות בקירות זכוכית המאפשרים תאורה טבעית לחללים.


כדי להבטיח חום מקסימלי ובידוד אקוסטי, הקירות של המיכל הסמוך מבחוץ ואלה שמחלקים את היחידות השונות צופו בקירות אש 40 ס"מ של בטון מזוין ,בתוך שכבות של גומי למיתון תנודות אקוסטיות.


החזית החיצונית מורכבת מהמכולות הישנות עם הפח הגלי שנצבעו מחדש בצבע מתכתי אפור. בפנים המכולות, המעצבים בחרו קירות לבנים ורהיטי עץ. לכל סטודיו יש חדר אמבטיה, מטבח ורשת -WiFi בחינם.
מיקום במפה:
מה דעתך?

Facebook Comments

1 Responses So Far:

אנונימי אמר/ה...

פתרון מעולה למגורים זולים גם לא רק לסטודנטים!
אולי יאמצו את זה גם בשוק הסיטונאי לחלק מהבלוקים העירוניים...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר