וילה ליבסקינד // Daniel libeskind Architects >>

יום שלישי, אוקטובר 19, 2010 | , , |

Daniel libeskind Architects // libeskind villa >>

וילה ליבסקינד היא 450 מ"ר של חלל דינאמי היכולה להיבנות בכל מקום בעולם מתוך סדרת האדריכל דניאל ליבסקנד לבתים פרטיים .כמו גביש הצומח מן הסלע, הוילה יוצרת דיאלוג חדש בין החיים בזמננו לבין חוויה חדשה לחלוטין של חלל. המבנה בנוי מעץ איכותי ואבץ.הוילה, מתוצרת גרמנית, מציעה מרחב מחיה פיסולי העונה על הסטנדרטים הגבוהים ביותר של עיצוב וכמו כן בידוד ועמידות מקסימלית, טכנולוגיות חדשניות ותאימות עם כמה מתקני החיסכון באנרגיה הנוקשים ברחבי העולם.
שלישיית פסים רחבים השלובים זה בזה עוטפים את הווילה ויוצרים זוויות מרשימות, חלל פנים דרמטי, סימטריה של פסגות המתפתלות לשתי קומות עם מעברים חלקים אל מרפסות מבודדות.


חלל הכניסה המרשים מוביל אל חדר גדול ומורכב אשר מדגיש את המרחב הגיאומטרי.


פרטי העיצוב חושפים סגנון ופונקציונליות: מרפסת הסמוכה לחדר השינה מעוטרת מתכת מורכבת; בארות אור טבעי נכנסות ישירות לתוך הסאונה וחדר המקלחת, ארונות שתוכננו בקפידה לחלל מייעלים את חדרי ההלבשה.

בעוד שזה לא נראה לכאורה מבחוץ, הווילה בנויה במידה רבה מעץ. ליבת עץ מציעה בידוד תרמי מקסימלי, ובכך תפעול יעיל.עם יותר מ 360 מ"מ של סיבי העץ ממוחזרים למעבר חום במקדם של 0.11 / k מ"ר, הבידוד של הקירות החיצוניים של הווילה תואמים את זו של בתים פסיביים.
קומת המרתף
קומת קרקע/כניסה

קומה עליונה

הוילה "לוקחת" מהאתר מקורות אנרגיה מתחדשים עבור חשמל,חימום ומים.התצורה הסטנדרטית שלה כוללת מערכת סולארית תרמית המשולבת בצורה סמויה בחזית האבץ, כמו גם מערכת גיאותרמית עם משאבה בעלת יעילות גבוהה לחום.

בנוסף, כוח חשמלי עשוי להיות מופק מסרט דק של תאים פוטוולטאים שנמצאים בגג, בעוד שמי הגשם ישמשו למערכת ההשקיה של הגינה.
כתוצאה מהיכולות הגבוהות של הוילה בבידוד תרמי ושימוש במקורות אנרגיה מתחדשים,הווילה מסווגת כמבנה אנרגיה בעלת צריכה נמוכה. דבר אשר תואם לסטנדרטים הקשוחים של חיסכון באנרגיה ברחבי העולם, כגון התקן של גרמניה kfw40, אשר מצביע על צריכת האנרגיה תרמית של פחות מ 40 kwh/m²a.

צילומים: (c) Klaus Helbig ,  (c) Frank Marburger) , SDL (c) 


מה דעתך?

Facebook Comments

3 Responses So Far:

אנונימי אמר/ה...

טוווב!!!! יצא לו יפה!אמת

אנונימי אמר/ה...

יפה - אולי, אבל כפסל ולא כבית שצריך גם לחיות בו...
שימו לב לקומת השינה - חדרי "ילדים" קטסטרופליים גיאומטרית, אין ארונות כמעט, אין מקום לכלום, וגם ח. שירותים לשני חדרים אלו חסר פרופורציות לגודל המבנה.
גם המסדרון הארווווך בין החדרים...לא משהו. לא ברור אם הוא פתוח לסלון/פ. אוכל למטה.
חבל.

אנונימי אמר/ה...

מ5 דק להביט בתכנית אתה לא באמת יכול להכיל את הביקוש מולו עמד האדריכל.
מה אהבו ומה היו הדרישות. בקיצור אל תבלבל באויר .
נניח לגבי המסדרון. דווקא מאוד יכול להיות מתאים להציג אוסף תמונות מיוחד בחלל זה, רק לדוגמא . אז בבקשה אם אתה לא יודע הכל לא לפסול סתם.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר