בלוק K , הולנד // NL Architects >>

יום שלישי, אוקטובר 12, 2010 | , , |

Block K // NL Architects >>


'Funen - תענוגות מוסתרים" -הינה שם לתוכנית אב של פארק ועשרה בתים בעלי 500 דירות שתוכננה על ידי Cie Architecten. אחד מהמבנים בתוך הפארק נקרא BLOCK- K ותוכנן על ידי משרד האדריכלים ההולנדי NL. 

 האתר המשולש ממוקם בין המרכז ההיסטורי ואזור הנמל שהכיל מגרש חנייה של מכוניות גרר. הנמל עובר שדרוג ופיתוח מחדש לאחרונה במזרח אמסטרדם.


לאורך דרום-מזרח ישנו "קיר" המכיל מעל 300 דירות ושטחי משרדים המגינים על האתר מהרעש של הרכבת הסמוכה. בתוך גוש פתוח למחצה זה תוכננו 16 בלוקי דיור קטנים הממוקמים בתוף פארק.מבני "תענוגות מוסתרים" אלו משתנים בגובהם מ-9 מטרים ועד 18 מטרים.
בתוכנית זו ישנה שינוי תפיסה בענייני הבעלות והאחזקה. אחזקתו של הפארק תטופל ע"י חברה פרטית, לא על ידי העירייה, אך הפארק יישאר נגיש לציבור.בפרויקט יתוכננו שלושה בלוקים רבועים (כמעט) 30.5 על 27.7 מטרים אשר אמורים להכיל 2.5 קומות.
התוכנית חייבה לבנות את שני הקומות הראשונות מיושרות עם שאר הבלוקים.הקומה השלישית צריכה להיות 50% שטח בניין ו-50% מרפסת גג / גן.
בבלוק שתכננו NL אדריכלים הנפח מפוזר באופן שווה על פני 10 הבתים כאשר לכל בית מוקצה נפח של 633 מ"ק. הבתים מסודרים בצורה של גב אל גב . כאשר הכניסה אליהם תהיה ממעבר באמצע הרחוב.


הדלתות הקדמית הממוקמים בגב הבית; הבתים בעצם הפוכים. על ידי הצבת החדרים הטכניים, המסדרונות והמדרגות באזורים האפלים של הדירות, החזיתות יכולות להיפתח אל האור ואל הפארק. שלושה בניינים אחרים עם טביעת רגל מעט קטמה יותר, אך גבוהה באופן משמעותי (18m), צריכים לקום בסמוך.


תכנית קומת גג - קומה 4

תוכנית קומה 3

תוכנית קומה 2

תוכנית קומה 1

תוכנית קומת קרקע - 00


לפי הפרשנות שניתנה 2.5 קומות = 2 + ½ כמו בסרט "להיות ג 'ון מלקוביץ".
בלוק של 6 + 1.5 = 7.5 מטר גובה. כדי ליצור מרחב פנימי בתוך המתאר שניתן הנפח עוות מחדש, ונדחף ככל האפשר מן הנפחים הסמוכים. 


בתוך הרשת אורתוגונלית נפתח אלכסון - דיאגונל.


האלכסון גם יוצר "קיצור דרך" דרך המבנה וגם מרחיב את המבטים במפלס הקרקע.

נקודת ההתייחסות היא נפח הדירה - 633 מ"ק . בעוד כל הבתים נמתחים או נדחסים לגובה לאורך, הם עדיין שומרים על הנפח המקורי.
למרות שכמה מהתכונות של הטיפולוגיה נשמרות בכל הדירות, כל דירה ייחודית ואינדיבידואלית , כך שכל דירה יכולה להגיע מקומה וחצי, ועד ארבע קומות, בין 120 ל 160m2.כל הבתים הם שונים, אך חלק ממכלול גדול יותר, שהופך לאחד.

גובה הבניין משתנה בין 5 ל-15 מטרים, ו"אלסטי" מאד , אך הגובה הכולל הממוצע הנדרש עדיין נשמר על 7.5 מטרים.מיקום במפה:

הצג מפה גדולה יותר


מה דעתך?

Facebook Comments

1 Responses So Far:

אנונימי אמר/ה...

תענוג!!!!!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר