בית דירות , צרפת // LAN Architects

יום שישי, אוקטובר 22, 2010 | , , |

Housing Units / LAN Architecture >>

משרד האדריכלים הצרפתי , LAN אדריכלות זכה במקום הראשון בתחרות שאורגנה על ידי ICF Novedis לעיצוב בלוק 4.2 של אזור Cardinet-Chalabre -אזור פיתוח עירוני חדש בפריז, צרפת.האינטרס העיקרי העירוני של בלוק 4.2 טמון במיקומו: אזור זה ישמש נקודת המשען בין שדרות Pereire ואזור ZAC החדש (אזור פיתוח עירוני), ויצור סוג של מעבר בין פריז הקלאסית לפריז ה"חדשה" יותר.


הבטחת המעבר החלק הזה עמד במרכז בסיס האסטרטגיה של המתכננים.התפיסה של הפרוייקט מבוססת על הרגולריות של החזיתות שלו ועל משחק הגומלין שבין אטום לשקוף, המוגדר על ידי המעטפת.

כל דירה מאורגנת סביב אכסדרה (פטיו) גדולה- סוג של הרחבה של שטח המגורים הפנימי החוצה.

בחורף האכסדרה יכולה להיות סגורה כדי ליצור הרחבה לסלון. בקיץ האכסדרה מסייעת לאוורר את הפנים. הסידור של האכסדרות יוצר יחסי גומלין בין אטימות לשקיפות שעל פני החזית.
האכסדרות חופו בעץ והפכו לאלמנטים הבולטים של הבניין, יחד עם סידור החלונות הקצבי על החזית, ניתן לראות את את הביטוי הפנימי של הבניין, כמו תרשים צבעוני - אפילו ממרחק רב.
רק החזיתות והגרעין נושאי עומס, דבר המשאיר חופש מרבי וגמישות בתכנון של כל קומה. המבנה יכול להשתנות ולשנות שימוש בעתיד בעת הצורך.

מיקום במפה:
הצג מפה גדולה יותרמה דעתך? 

Facebook Comments

1 Responses So Far:

אנונימי אמר/ה...

איזה יופי של פרויקט רעיון כלכך פשוט שהופך למציאות

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר