מלון "אנזו" , צרפת // Manuelle Gautrand Architects>>

יום שישי, אוקטובר 15, 2010 | , , |

Enzo Hotel // Manuelle Gautrand Architects >>

מלון "אנזו" (Enzo) בפריז , שתוכנן על ידי משרד האדירכלים הצרפתי, Manuelle Gautrand Architects  - "יושב" על פינה של אתר הנמצא בין הכביש המהיר לבין בנייני מגורים. החשמלית הפועלת לצד האתר מדגישה את ההרגשה העירונית והיעדר הנוף טבעי בולט. האדריכל החליט להביא את הנוף אל העיר באופן מקורי.


צילומי נוף טבעי צולמו ופוקסלו . לאחר מכן התמונות המפוקסלות הופשטו והצבעים פוזרו על החזית.

הבזקים של מכוניות חולפות מהכביש המהיר שעובר לצד האתר,"הפכו" לפסים אופקיים של צבע על חזית המלון.
פסי הצבע שנמתחו משתנים בהדרגה מצבע ירוק כהה, בקומת הקרקע, ירוק בהיר בקומות הביניים וכך עד לכחול בהיר, כצבע השמים.השטחים הציבוריים , התוססים יותר, בקומת הקרקע ובקומות העליונות נצבעו וזוגגו בצבע באדום ליצירת ניגודים על החזית.


הצורה המשולשת של גוף המלון תואמת את האילוצים העירוניים של האזור והאתר - כאילו החשמלית והמכוניות הנעות במפלסים השונים משני צדי המגרש, "גילחו" חלק ממסת המלון.


קומת קרקע
קומת מלון טיפוסית


נפח המלון כל העת נתפס בצורה שונה בעיני ההולכים ושבים - בהתאם לזווית שהוא נצפה בהם, וכתוצאה מכך הפרויקט נראה כמשתנה ודינאמי.

מלון אנזו הוא חלק מתוכנית כוללת של פיתוח הכוללת מגורי סטודנטים, משרדים, קמעונאות ושימושים אחרים.


מיקום:

מה דעתך?

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר