"מנהרת השוק" , רוטרדם // MVRDV Architects >>

יום חמישי, אוקטובר 07, 2010 | , , , |

Market Hall in Rotterdam // MVRDV >>
תארו לעצמכם שמבנה שוק ציבורי מיוחד במינו צץ בעיר שלך? - ובכן תושבי רוטרדם, באמת מקבלים אחד! השבוע, ראש העיר הכריז על תחילת בניית האולם שישמש לשוק ענק בצורת מנהרה שתוכנן על ידי משרד האדריכלים ההולנדי - MVRDV. על קירותיה של מנהרת השוק יהבהבו תמונות של פירות וירקות טריים באמצעות מסכי LCD ענקיים.בפנים קשת המנהרה יתוכננו דירות עם מרפסות לנוף העיר. 
המבנה יהיה המוקד המרכזי של הפעילות עבור האזרחים והתיירים ומהווה פיתוח אמיתי לשימוש מעורב המשלב מגורים, קניות, מסעדות ודוכני שוק ציבורי. הפרויקט מפותח על ידי Provast ותוכנן על ידי MVRDV.


השוק חדש של רוטרדם הוא בעל 100.000 מטר מרובע של שטח ציבורי המכוסה קשת של עשר קומות בעלת 228 דירות. 


רוב רובם של הנכסים הללו , יעמדו למכירה, אך 102 מהם יהיו זמינים גם כנכסים מניבים. בתחתית שתי קומות מבנה המנהרה יהיו מסעדות ומסחר ובקומה תת קרקעית, יתוכנן סופרמרקט וכן חניון עם 1,200 מקומות. 
העיצוב המיוחד של מנהרת השוק היא תוצאה של חוקים חדשים בהולנד שדורשים ששווקים ציבוריים יהיו מקורים, וגם שחדרים מסוימים עבור מגורים חייבים לקבל אור טבעי. לכן , כל דירה ממוקמת כך שהחדרים והחללים הציבוריים שלה נמצאים בצד החיצוני של הקשת, עם נוף אל העיר, והמטבח, חדר האוכל והאחסון פונה לפנים, עם המון בידוד כדי לחסום את הרעש מהשוק ההומה מתחת . מאה דוכנים יהיו זמינים למכירה של מזון טרי מדי יום.


המשטח הפנימי של הקשת יכלול תמונות משתנות שמוקרנות מתוך מסכי LCD.

הפרוייקט אמור להסתיים בשנת 2014 והינו חלק מההתחדשות הנוכחית של מרכז רוטרדם שאחרי המלחמה.


וידאו המסביר על קונספט המבנה: 


מיקום:


מה דעתך? 

Facebook Comments

2 Responses So Far:

ענבל אמר/ה...

נניח שבגלל שהדירות פונות החוצה ולא אל השוק זה לא יהיה נורא, אבל מה עם הרעש בכל בוקר של משאיות שפורקות סחורה? לא נראה אטרקטיבי במיוחד.

אנונימי אמר/ה...

בטח יש רחבת פריקה תת קרקעית .. לא? ..ההולנדים האלה בטוח חשבו על זה..

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר