חזיתות דינמיות >> פרויקט שני בסדרה - Ned Kahn

יום חמישי, אוקטובר 28, 2010 | , |

 2 // Dynamic facade >>

נד קאהן הוא אמן ופסל סביבתי. יצירותיו בדרך כוללות לכידת היבט בלתי נראי של הטבע והפיכתו לגלוי.


הדוגמאות כוללות חזיתות בניינים הזזים כגלים בתגובה לרוח; טורנדו מקורה ומערבולות של ערפל, אדים, או אש; כדור שקוף המכיל מים וחול אשר,כאשר מסתובב, "כותב" על פני החול כמו אדווה על החוף.קאהן זכה בקרן מקארתור במלגת "מענק גאון" בשנת 2003, וכן בפרס העיצוב הלאומי לעיצוב הסביבה בשנת 2005. קאהן חי ועובד בקליפורניה.


סטודיו UAP ישתף פעולה עם האמן נד קאהן בשדה התעופה (Brisbane Airport Corporation (BAC בפרויקט להפיכת החניה לטווח קצר של הטרמינל לשמונה קומות של אמנות קינטית.


קאהן, אשר ידוע ביצירותיו המשלבות שימוש במרכיבים טבעיים כמו הרוח והאור ישתפו פעולה עם צוות העיצוב UAP ו של BAC כדי ליצור חזית קינטית בגודל 5000 מ"ר.


מבחוץ, על צד אחד של החניון יופיעו גלים בשל הרוח חולפת מאחורי 250.000 לוחות אלומיניום. בתוך החניון, דפוסים מסובכים של אור וצל יהיו מוקרנים על הקירות ועל הרצפה כאשר אור השמש תעבור דרך החזית קינטית. בנוסף לחשיפת הדפוס המשתנה של הרוח והגרפיקה הייחודית , לחזית יש יתרונות סביבתיים רבים הנועדו לספק אוורור וצל לפנים החניון.

כמה מהעבודות של קאהן:


מה דעתך?

Facebook Comments

1 Responses So Far:

אנונימי אמר/ה...

Amazing. In my opinion there is a new kind of art, integrated in our everyday life, with no need of the museums...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר