מגדל אנטילה, הודו // Perkins+Will and Hirsch Bedner Associates >>

יום שני, אוקטובר 18, 2010 | , , , |

The Antilia Building // Perkins+Will and Hirsch Bedner Associates >>

"הירוק ביותר הכל הבניינים" הושלם לאחרונה במומבאי, הודו.

בית Antilia אשר חשף את הדמיות הבניין לראשונה רק לפני שנתיים הפך למציאות בעלת 27 קומות בגובה של 568 מטר, בשטח כולל של מעל 37 אלף מטר מרובע של שטח מגורים. ממבט ראשון הבניין נראה ונשמע כמו גורד שחקים טיפוסי אך הוא רחוק מזה - Antilla הוא למעשה בית ששווה 1000000000 $ שבנה האיש העשיר בהודו (וגם האיש הרביעי הכי עשיר ב"פורבס") Mukesh Amban, למשפחתו - אשתו, ושלושת ילדיו. הבניין הוא תוצר של שותפות בין משרדי אדריכלות Perkins Will and 
Hirsch Bedner Associates.

המבנה, אשר לקח כמה שנים כדי להשלימו, בעל 27 קומות מפוארות. המגדל היה למעשה יכול להיות בעל 60 קומות, אך הבעלים- Ambani לא הסתפק בתקרות בגובה סטנדרטי, אלא בחר בתקרות וחללים גבוהים במיוחד.
הבניין עומד כיום לצד כביש Altamount במומבאי -אזור נדלן יוקרתי ומתנשא מעל המבנים שמסביב אשר פחות ממחצית גובהו.


הבית עצמו מכיל מועדון בריאות עם חדר כושר, סטודיו לריקוד, בריכת שחייה, אולם נשפים, חדרי אירוח, מגוון של טרקלינים, וקולנוע בעל 50-מושבים. שלושה מנחתי מסוק הותקנו על הגג, וכן חניון עבור 160 רכבים בקומות הקרקע. על מנת להבין את גודל ה"בית" המשפחתי - משפחת Ambani העסיקה צוות של 600 לטפל ולתחזק את הבית!


בעוד Antilia בתחילה שיווק את עצמו בתור אחד הבניינים הירוקים ביותר בעולם, שלא במפתיע, הרכיב הירוק המיוחד שהצטייר בהדמיות הראשוניות הוא רחוק מלהיות ברור.


התמונה שפעם אחת תיארה מבנה המכוסה עלווה ירוקה, למעשה הוחלפה על ידי חזון של גיאומטרית פלדה שנערמה לעבר השמים.מומחים אומרים כי אין רכוש פרטי אחר בגודל דומה הקיים בשום מקום בעולם. 


מיקום במפה:


Via Archinect

Facebook Comments

2 Responses So Far:

אנונימי אמר/ה...

עולה השאלה מה גבול המוסר באדריכלות ?!

אנונימי אמר/ה...

רע מאוד, חסר אחריות

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר