תחרות: מוזיאון ויקטוריה ואלברט לעיצוב, סקוטלנד // הצעת REX Architetcs >>

יום ראשון, אוקטובר 10, 2010 | , , |

REX architecture // V&A at dundee shortlisted design >>

כפי שדווח לפני כשבוע, מוזיאון ויקטוריה ואלברט הודיעו על שש הצעות שנבחרו לבניית מוזיאון V & A על החוף של דנדי בסקוטלנד. V & A בדנדי יהיה המרכז המוביל של סקוטלנד לעיצוב והמוזיאון היחיד של ויקטוריה ואלברט מחוץ ללונדון.


אחד מהמועמדים מתוך 6 המשרדים הבינלאומים הוא משרד REX אדריכלים מניו יורק בראשות האדריכל הראשי ג'שוע פרינס-ראמוס. העיצוב המוצע על ידם הינו נפח "קריסטלי" מחופה זכוכית מראה. כמו המוזיאון לאמנות מודרנית בדנמרק, המרכז מנצל מערכת מיוחדת של ארגון חללים,כך שחללי גלריה מרובים יכולים לתפקד באופן עצמאי ללא תלות אחד בשני.הצורה הכוללת המוצעת של מרכז העיצוב בדנדי הוא של פירמידה הפוכה: קוני בתחתית והפנים מתרחבות בראש. תצורה זו גם מצמצם את טביעת הרגל של המוזיאון וגם ממקסמת את השטח שהוקצה עבור הגלריות. בצורה זו, השטח הציבורי סביב המבנה פתוח ורחב יותר ויוצר פלאזה חיצונית לשימוש המבקרים והתושבים.


תוכנית סביבהלצורה המחודדות יש גם את היכולת ליצור צל עצמי במהלך הקיץ, תוך מתן כמות גדולה של אור טבעי - גורם חשוב בתכנון מוזיאון. צורת מבנה הפנים לא רק מייעלת את החלל, אלא גם הופכת לשכבה סטורקטורלית משנית של מערכת עמודים אלכסונית.

דיאגרמת מבנה והעמדה
הפרויקט מחולק לארבע קומות: "אזור הגייס", "האזור האזרחי","שכבת החממה לעיצוב הסקוטי", וחלל תצוגה חופשי- כללי בקומה העליונה. קומות אלו מתוכננות סביב הגרעין המרכזי אשר מכיל את המעליות, המדרגות השירותים והחדרים הטכניים.


על ידי מירכוז תוכניות אלה, את שאר המרחב ניתן לארגן בחופשיות ובגמישות מסביב לגרעין וליהנות מכניסת אור טבעי במשך היום. הגרעין משמש גם כמרכז הכובד העיקרי אשר נותן את התמיכה המירבית לבניין.

קומת קרקע-"אזור הגייס"

קומה ראשונה- "האזור האזרחי"

קומה שניה - האזור החופשי


חללי ביניים בין חדרי הגלריה הפרטיים מספקים אזור חופשי לתכנון, אשר מאפשר למוזיאון להתאים למספר צרכים שונים.
הטיילת לגלריה תארח יצירות קטנות יותר ותספק מקום להתכנסויות בנושא חינוך ולימוד או לנקודות קמעונאיות ניידות.


מיקום:

מה דעתך? 

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר