חנות ספרים, סין // SAKO Architects >>

יום שלישי, אוקטובר 12, 2010 | , , , |

Kids Republic" // SAKO Archietcs" >>

"רפובליקת הילדים" בבייג'ינג שתוכננה על ידי SAKO אדריכלים הינה חנות המורכבת מחדר אירועים לילדים בקומה הראשונה ומחנות ספרים לילדים בקומה השנייה.


חדר האירועים בקומה הראשונה הוא חלל קשתי שבו 12 טבעות צבעוניות עם היקפה שונים. בחלל זה מתקיימים פעילויות כמו מפגשי קריאת ספרים והקרנת סרטי אנימציה.
הנישות והבליטות שעל הקיר, הרצפה והתקרה מתפקדות כגופי תאורה או לשם הצגת ספרים, הבליטות על הרצפה בקומה זו משמשים גם כבמה ואודיטוריום להצגות ילדים. שטיחים מונחים בחדר והילדים יכולים לשבת ולשכב על הרצפה בחופשיות.


במעלה המדרגות, הילדים יכולים להיכנס אל תוך עולם הספר שבקומה השנייה, שבעה סרטים צבעונים מלווים את הילדים מחדר האירועים ועולים לאורך המדרגות עד לחנות הספרים.
הסרטים הצבעוניים הללו באורך 100 מטרים, עוברים ומסתובבים בחנות כאשר לבסוף הופכים למעקה של המדרגות ופונים שוב אל הקומה הראשונה.


ספרי הילדים מאופיינים בצבעים עזים,מוארים אשר מייצרים רווח עליזה- כך גם החנות בקומה העליונה. לא ניתן למצוא שם מדפי ספרים מסודרים בצורה רגילה,אלא, בקומה זו, הילדים יכולים לשבת במקומות שהם מעדיפים לקרוא את הספרים להנאתם תחת רוח עליזה של צבעים שעוטפת את החלל.הסרט צבעוני שהחל את נפתוליו במדרגות, חולף בחנות, הופך למדף, לשולחן, לשער, לקופה, לדלפק, לתקרה, ולבסוף חוזר להיות המעקה של המדרגות.


גדלים שונים של חורים תוכננו על המדפים מסביב, מה שהופך אותם לא רק לחלונות להעברת מידע פנימי וחיצוני, אלא גם למקומות קריאה לילדים.


הנוף של הילדים היושבים וקוראים בחדר זה, לא רק מעטר את החתך של החנות, אלא גם נותן לאנשים מחוץ לחנות מבט מחויך.


"עיצוב הפנים", אומר האדריכל, "בדרך כלל מסווג לרצפה לקיר לתקרה ולרהיטים-כל אחד בנפרד.זוהי דרך קלה כדי לכונן סדר מסוים בעולם המבוגרים. העיצוב כאן מבטל את כל אלה. ילדים בעלי חושים מפותחים אינם דורשים זאת.בחללים כאן אין להם הפרדה בין הדברים וכך גם בין הקריאה והמשחק. ניסיתי לעצב גם כאן חלל אינטואיטיבי וחופשי יותר"


מיקום במפה:


Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר