מסגד ומרכז קהילתי במרכז הסחר העולמי, ניו-יורק // Soma Architects >>

יום ראשון, אוקטובר 10, 2010 | , , , |

World Trade Center Mosque and Community Center Design // Soma Architects >>

Park51 ו-Soma אדריכלים פ
רסמו הדמיות ראשונות שלהם לתכנון "פארק 51", המרכז הקהילתי המוסלמי ומרחב התפילה בדרום מנהטן שנמצא כרגע במחלוקת.


ההדמיות חושפות מבנה בן 13-קומות דרמטי עם חזית דמוית קורי עכביש לבנה ופנים בהיר ולבן, המוצף אור יום."פארק 51" יתוכנן לשימוש מעורב עם מרכז תרבות קהילתי המיועד לקבל הסמכת LEED.


המבנה הקיים, אשר נמצא כעת בשימוש על ידי הקהילה המוסלמית בניו יורק כמרכז התפילה, יהרס כדי לפנות מקום למרכז החדש. אימאם פייסל עבדול ראוף ו-שריף אל ג'מאל הם המובילים את מרכז התפילה הקיימים, כמו גם את המרכז החדשני ביותר בהיותו ידידותי לסביבה.

למרות שלא פורסמו שום פרטים על אסטרטגיות הבנייה ברת הקיימא של המתקן , ברור כי אור טבעי ישחק תפקיד מרכזי בתאורה של הבניין. המרכז הקהילתי החדש ומרכז התפילה יכלולו גם מקומות בילוי, מתקני כושר, אודיטוריום בעל 500 מושבים, מסעדה, שטחי תערוכה וגלריה, כיתות לימוד, ספרייה, חדר קריאה, אולפני אומנות, שירותי טיפול בילדים, חלל תפילה וחלל זיכרון למאורעות ה-11 בספטמבר..

תוכנן על ידי המשרד הבינלאומי סומה אדריכלים, הדמיות אלה הם ביטוי בסיסי של התוכניות עבור אתר זה. החזית בעלת סריג לבן, עם רמיזות אדריכלות אסלאמיות מסורתיות וסמלים איקוניים נוספים מן הדתות האחרות, כגון המגן דוד היהודי. התכנון העתידני של מבנה זה מזריק בדיוק את הכמות הנכונה של האישיות לשכונת במנהטן - מרחק שני בלוקים מהיכן שעמדו פעם מגדלי התאומים. 

מיקום במפה:

All renderings © 2010 SOMA Architects, all rights reserved.

Via Curbed

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר