גלרית Sperone Westwater, ניו-יורק // פוסטר אדריכלים >>

יום שני, אוקטובר 04, 2010 | , , , |


Sperone Westwater Gallery,New-York // Foster+ Partners Architects >>
Sperone Westwater חוגגת את פתיחת הגלריה החדשה שלה על שדרת Bowery בניו יורק עם תערוכתו של האמן הארגנטיני, Guillermo Kuitca. כמעט 35 שנים לאחר הקמתה, Sperone Westwater ממשיכה להציג בגלריה שלה אמנים בולטים ברמה בינלאומית במגוון רחב של מדיה.


הבניין החדש, שתוכנן על ידי פוסטר + שותפים, מכפיל את שטח התערוכה ומציג גישה ראשונית וחדשנית במהותה לתנועה אנכית בתוך גלריה.
בתגובה לשטח האתר הקטן - כ-7.5 מטר על 30 מטר , אחד המאפיינים הבולטים שתוכננו בפרויקט הוא קופסת גלריה נעה במידות 3.5 מטר על 6 מטר ,המחברת את ארבע קומות התערוכה העליונות ומאפשרת למבקרים לנוע בהדרגה בין הקומות.


זהו מאפיין בולט הגלוי מהרחוב ומשנה את החזית בכל פעם שישנה בה צורך בקומה אחרת.התערוכה ניתנת להרחבה על ידי "חנית" החדר הנע בכל חלל קומה נתון, במפלס הנדרש, עם מעלית נוספת ומדרגות הנותנות גישה חלופית לחלל.


הגלריה מציעה מגוון רחב של חללי תצוגה שונים בפרופרציות שונות.


במפלס הרחוב, בו התקרה בגובה חלל כפול של כ-8 מטרים , נמצא חלל תערוכה הפתוח לשמיים כאשר בקומת הביניים, ישנה מרפסת המשקיפה לפארק וגלריות צפייה פרטיים בקומות הרביעית והחמישית.נסיגה בקומה השישית מסמנת את מיקום משרדי ההנהלה של הגלריה. יצירות אמנות יאוחסנו בעיקר במרתף, בעוד הספריה ממוקמת בחלק העליון של הבניין, מתחת לקומת החדרים הטכניים.


חזיתות הזכוכית בחדרים משמשות כאזורי חיץ על מנת להגן על המבנה מפני טמפרטורות קיצוניות וכדי לבודד את חללי הגלריה מבחינה אקסוטית .נורמן פוסטר :
"הקונספט של Sperone Westwater מייצג תגובה לאופי העירוני הדינאמי של שדרות באורי ועל רצון לחשוב מחדש על הדרך בה אנו מציגים אמנות בסביבת גלריה. הגלריה הנעה מחקה את התנועה הפנימית על החזית החיצונית של הבניין ויוצרת אלמנט אנכי מודגש בחלל - כמו אובייקט קינטי המגיב אל הרחוב"


מיקום במפה:

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר