חדר תצוגה "זמני", סין // Vector Architects >>

יום שבת, אפריל 30, 2016 | , , , |


CR Land Guanganmen Green Technology Showroom // Vector Architects >>
הפרויקט הינו חדר תצוגה "זמני" ל-3 שנים של טכנולוגיה ירוקה וסביבתית שנבנה עבור חברת הבניה CR בבייג'ין על ידי משרד האדריכלים Vector Architects.


הרעיון היה לפתח את המושג "עכשווי" ולהעבירו מהרמה התפישתית שלו לכדי עיצוב ממשי של מיצג המוקף כולו בגן, שנבנה, נהרס ומוחזר בצורה הישירה והפשוטה ביותר עם הכי פחות השפעה על הסביבה והאתר בו הוא נבנה.האדריכלים היו מעורבים בתכנון עוד בשלב מוקדם כאשר הלקוח ניסה להגדיר את גבולות המגרש "טביעת הרגל" של המבנה.


המיקום הסופי נקבע במדשאה המרכזית שנבחרה בגלל ש: 

1. במיקום זה תהיה ההשפעה המינימלית על הסביבה הבנויה.

2. במיקום זה תהיה ההשפעה הנמוכה ביותר והתערבות קלה במערכת תנועת הולכי הרגל הקיימת.

3. מיקום זה יאפשר מצד אחד הריסה ומצד שני שיקום מהיר ביותר של המתחם. 


במבנה זה השתמשו במערכת עמודי ברזל כמערכת ההנדסית הראשית וכך ניתן יהיה למחזר את החלקים הללו לאחר פירוק המבנה, ניתן ליצור את המערכת הקונסטרוקטיבית במקביל לחפירה באתר ובכך לצמצם זמן, המבנה מורם מהקרקע ובכך הקטינו את עבודות החפירה באתר- דבר זה יאפשר בעתיד גם שיקום מהיר יותר של האתר לאחר פירוק הביתן. 


מעטפת המבנה הינה קירות ורטיקילים של דשא וכמו כן גג ירוק. החיפוי בדשא מאפשר למבנה להפחית את החום בתוך המבנה ובכך להגדיל את היעילות הטרמית שלו, חיפוי הדשא יפחית את מי הגשם שסתם נשפכים ללא שימוש, למרות שהמבנה נבנה במרכז מדשאה גדולה השימוש בלוחות הדשא הגדילו פי 3 את שטחי המדשאות המקוריים שהיו, את לוחות הדשא ניתן יהיה למחזר בעתיד ובנוסף השימוש בלוחות הזכוכית חיזק את הקשר שבין המבנה לסביבתו.


מיקום במפה:

מה דעתך? 

Facebook Comments

1 Responses So Far:

טל אדוט אדריכלית אמר/ה...

מדהים לראות איך בניה אקולוגית הופכת למרכזית בתכנון אורבני. שימוש בחומרים ובחלקי מבנה קיימים והפיכתם לחללים חדשים מהם אפשר ליצר שימושים שונים, זה כבר לא טרנד, זה ממש דרך חיים הכרחית בעיר.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר