אירוע: עונת ההרצאות של המחלקה לארכיטקטורה בבצלאל // סתיו 2010

יום שני, נובמבר 15, 2010 | , |

עונת ההרצאות של המחלקה לארכיטקטורה בבצלאל נבנתה בניסיון למקם מחדש את השיח האדריכלי בישראל מתוך חשיבה עדכנית, גמישה ונטועה בתוך הקשרי הפעולה שלה. חברתית במידה, פורמליסטית בטעם, ביקורתית פוזיטיבית ואינטלקטואלית כעקרון -חשיבה שעושה שימוש בסביבה של בית הספר לאמנות ועיצוב בכדי לאתגר דיכוטומיות של פרקטיקה ואקדמיה ושל ריאליזם ותיאוריה,במהלך מודע של הגדרה עצמית.ההרצאות, בהתאם, הוגדרו כשיחה בין משתתפים בכדי לערער על פורמט ההרצאה האדריכלית עצמו ולאפשר את היווצרותו של דיון מקומי, מקצועי ואתי על צורותיה, גלגוליה ועתידה של אדריכלות.ביום חמישי הקרוב, בשעה 17:30, באודיטוריום בבניין בצלאל ההסטורי בירושלים תיערכנה במחלקה לארכיטקטורה בבצלאל להרצאותיהם של ארי גראפלאנד (Arie Graafland) ואלפרד ג'קובי (Alfred Jacoby).

גראפלאנד, מייסד וראש תכנית העיצוב (DSD) באוניברסיטת דלפט, עורך סדרת הספרים של האוניברסיטה בשיתוף הוצאת הספרים ההולנדית 010 ומחברם של ספרים ומאמרים רבים, בוחן בעבודותיו את הקשרים בין תפיסות גוף, טכנולוגיות מתקדמות וסובייקטים פוליטיים. בהרצאתו בבצלאל, "Understanding the Socius", הוא יתייחס לאופנים בהם טכנולוגיה דיגיטלית יכולה להיות מקור לא רק להגשמת שאיפות צורניות כי אם למיפוי והבנה מחודשת של העיר. בעקבות ספרו האחרון והתפיסה שלו את ירושלים כשדה פורה לבדיקת ההיפותיזות שהוא מציע, ינסה גראפלאנד לטוות את הקשרים בין פעולות אדריכליות פוזיטיביות ודיון סוציו-פוליטי עכשווי.ג'קובי, אדריכל פעיל בפרנקפורט ומנהל בית הספר לאדריכלות בדסאו (DIA), המשתף פעולה עם גראפלאנד במחקר לאורך הסמסטר, יסקור בהרצאתו את ההתפתחות של לימודי האדריכלות במוסד החל מימי הבאוהאוס של תחילת המאה העשרים ועד לשנים האחרונות. דרך תפיסת החינוך בבית הספר, ג'קובי יעמוד על השינויים במעמד האדריכלות והקשר שלה עם החברה והסביבה בגרמניה ומחוצה לה.

כל הארועים, אלא אם מצויין אחרת, יתקיימו באודיטוריום המחלקה לאדריכלות, רחוב בצלאל 1, ירושלים. הכניסה חופשית.
לפרטים נוספים: dhandel@bezalel.ac.il ,02-6253121

Facebook Comments

3 Responses So Far:

אנונימי אמר/ה...

interesting season

אנונימי אמר/ה...

ראיתי את גראאפלנד בעבר והוא משכמו ומעלה.
קדימה ירושלים!

אנונימי אמר/ה...

לא רואים טוב את ההרצאות- יש אופציה לשפר ?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר