אירוע: "על היחסים הבעייתיים בין אדריכלות ויופי", עמותת האדריכלים // 28.11.10 >>

יום שלישי, נובמבר 23, 2010 | , |

הרצאה על היחסים הבעייתיים בין אדריכלות ויופי // ד"ר יעל רייזנר ,יום ראשון 28.11.10 ,19:00 עמותת האדריכלים  >>

המושג המודרני אסתטיקה בא בד בבד עם סובייקטיביות, יחס אישי, מאז המאה ה-18, אך מאז שנות השלושים של המאה העשרים, כל אלמנט אישי הורחק מתהליך העיצוב האדריכלי מתוך אמונה שתפקיד האדריכל לשרת את החברה ולהתנהל באופן אובייקטיבי. נראה כי תסביך האדריכלים מאז אותן שנים ועד היום, נובע מהצורך להפחית מחשיבות השיפוט האישי ולהמעיט מערך האבחנה המבוססת על הניראות (על העולם הויזואלי).
להבדיל ממדענים או אמנים, אדריכלים (כמו גם מבקרי אדריכלות) מטילים לעיתים קרובות ספק בעומק האינטלקטואלי שמאחורי אימאג', אסתטיקה חדשה או אדריכלות,שנובע ממחשבה אינטואיטיבית או לטרלית(הקשרים רוחביים).

האינטלקטואליזציה והאבסטרקציה של תהליך העיצוב האדריכלי והצמא בקרב אדריכלים לאוטוריטה הגלומה בפילוסופיה או זו המבוססת על מתמטיקה או על כל ארגומנט רציונאלי אחר,

הביאו לדחייה חוזרת ונשנית של כל קול אמוציונאלי ואישי בתהליך היצירה האדריכלית.

שיח האדריכלות הדיגיטאלי, החזיר את הויכוח ההיסטורי בימים אלה למה שנחשב דטרמיניסטי או לא בתהליך העיצוב. האדריכלות הרווחת של המאה העשרים על אופייה הלוגי, פרגמאטי והלא אישי, חסכה מאנשים סביבה אמוציונאלית ומרגשת.

האם העשור הראשון של המאה עשרים ואחת מביא עמו בשורות חדשות?

ההרצאה תשקף שיחות שהתקיימו עם שישה-עשר אדריכלים שהשפיעו על השיח האדריכלי בעולם,
מפרנק גרי, וולף פריקס, זאהה חדיד, צבי הקר, יוהני פלסמה ועד הצעירים שמאפיינים את שיחתם של האדריכלים הדיגיטליים, גרג לין, מרק גולתורפ והרמן דיאז אלונסו.


ההרצאה תתקיים בעמותת האדריכלים [המגדלור 15 ת.ד 8201 יפו / 03-5188234<לחצו למפה], ביום א' ה-28.11.10 בשעה 19:00 .

ד"ר יעל רייזנר, אדריכלית, למדה ב- RMIT מלבורן אוסטרליה, ב-AA לונדון ובבלצאל ירושלים במחלקה לעיצוב סביבתי, לאחר סיום תואר בביולוגיה באוניברסיטה העברית בירושלים. נולדה בתל-אביב וחיה בלונדון מאז 1990. מלמדת ב- AA בלונדון וב- SCI-ARC בלוס-אנג'לס לאחר שנים רבות בברטלט, UCL, בלונדון.ספרה החדש, Architecture and Beauty,Coversations With Architects About a Troubled Relationship, יצא לאור ב-2010 על יד הוצאת הספרים האנגלית Wiley .

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר