בית מגורים, "בית 53", ברזיל // Marcio kogan Archietcts >>

יום חמישי, נובמבר 18, 2010 | , , |

House 53 // Marcio kogan Archietcts >>

"בית 53" שתוכנן על ידי משרד האדריכלים Marcio kogan הוגדר ותוכנן לפי חוקי הבנייה של העיר סאו פאולו והצורה המשונה של האתר שבה הוא נמצא (קצת מעל 10 מטרים בחזית לרחוב וכ-30 מטר אורך).


לפי החקיקה העירונית כל אחד יכול לבנות בשכונה עד שתי קומות, המתוכננות במגבלות רוחב האתר. בניית קומה שלישית מותרת כל עוד הנסיגות לרוחב יכובדו במסגרת גבולות המגרש.הבית חופה בעץ, ונבנה מבלוקים בטון וזכוכית. בשל החזית הקדמית הקטנה, שני הקצוות של קופסאות המגורים היו צריכות להפיק את המרב מהכניסה של האור, דבר אשר מסביר את החלונות הגדולים.

זה היה גם רצוי כי חלונות אלה מאפשרים להחשיך את הסביבה הפנימית בעת הצורך.


הנפח התחתון של הבית, הכולל את הסלון בקומה הראשונה, ואת חדרי השינה בקומה השנייה, הינו תיבת זכוכית עם לוברי עץ הנפתחים ומתקפלים כמו דלתות גדולות. החדרים שבחזיתות הקדמיות והאחוריות תוכננו להיות סגורים לחלוטין או פתוחים לחלוטין.

מבחוץ, כאשר חלונות העץ (הקיר הקדמי,מלווה ומחופה באותה השפה) סגורים, אי אפשר להבחין בפתחים, וכל משטחי העץ מרכיבים נפח אחד טהור, ללא בליטות. כאשר חלונות העץ נפתחים, הבית נראה כאילו הוא "מתקפל" ונפתח.

מיקום במפה:

צילם: rômulo fialdini

מה דעתך? אהבת? שתפ/י את חברים שלך..

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר