"בית קטן עם מדרגות ספירליות" , יפן // Avehideshi Architect and Associates >>

יום שבת, נובמבר 13, 2010 | , , , |

Small house with big spiral staircase // Avehideshi Architect and Associates >>


בית קטן עם מדרגות ספירליות הינו בית מגורים קטן הנמצא בפרברי אוסאקה באתר של 60 מ"ר בלבד אשר תוכנן על ידי משרד האדריכלים היפני Avehideshi Architect and Associates.


הבית מורכב מאטלייה עבור סידור פרחים בקומה הראשונה, חדר שינה וחדר אמבטיה בקומה השנייה, וחדרי אוכל ומגורים בקומה השלישית.האתר מוקף כבישים, פסי רכבת, חצר פריקה למשאיות במגרש חניה סמוך, ובתים הסמוכים מאד לקו המגרש.במבט ראשון, הרעש, הפליטה, והנוף הופכים את המקום הזה לסביבה שלילית וקשה למחיה. תכנון המגורים במקום זה הפך לאתגר המנסה להוציא את המיטב מהסביבה ומגודלו של האתר.

במבט נוסף על סביבתו של האתר מצאו המתכננים סביבה חיובית ונעימה הנמצאת מעל הבתים ומגרש החניה השכנים, סביבה שבה ה"שלילי" נמצא מחוץ לשדה הראיה.


האטלייה, אשר יכול להעיד על מה שיש בתוכו ויש לו מבקרים שמגיעים גם מהצד של מסילת רכבת, ניתן לקריאה מרחבית כתערובת של היבטים חיוביים ושליליים, בהתאם לגובה והכיוון של הסביבה.


ברוח זו, חדרים משקיפים לאזורים ה"חיוביים" יותר של הסביבה והמדרגות מוקמו בחלל בחלקים ההפוכים.


כך הכרה חדשה של הנוף החיצוני המקיף את הבית , נוצרת כל פעם מחדש בתנועה במדרגות וכאשר החוץ מופיע ונעלם בהתאם לזווית הנפתחת מכל חדר הנמצא ממול המדרגות.
חלונות ריבועיים תוכננו בקומות הבית , בגבהים וגדלים שונים החושפים נופים שונים של הסביבה והעיר.
המדרגות הלולייניות, שפותחו כאילו לעטוף את הבניין, קשורות באופן עצמאי לכל קומה ובונות מערכת יחסים חדשה עם העיר. 
 זהו בית קטן המשיג מרחב גדול וסביבה חדשה.מה דעתך? אהבת? >> שתפ/י אותי לחברים ..

Facebook Comments

1 Responses So Far:

אנונימי אמר/ה...

כל הכבוד על כל הניסיונות של האדריכלות להשפיע על איכות המגורים במגרש כזה רע. מענין אם זה באמת עושה את העבודה ?

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר