מלון על העץ, שוודיה // אדריכלים שונים >>

יום שישי, נובמבר 19, 2010 | , , , |

Tree Hotel // various Architects >>


שני יזמים קנט לינדבל ובריטה לינדבל-ג'ונסון החליטו לממש את חלומם לבנות בית על העץ - הרעיון המאפשר לאדם לחיות בהרמוניה עם הטבע. 

בשיתוף פעולה עם אדריכלים ומעצבים ידועים הם הפכו את הרעיון למציאות.סדרה של חדרים במלון ייחודי תוכננו בהרמוניה עם הטבע ובאיכויות הידידותית לסביבה. המלון ממוקם ב-Harads, אחד האזורים היפים ביותר של שבדיה - הפנינה של יערות שוודית. המלון מורכב ממספר חדרים מופרדים, לכל חדר יש צורה ותפקיד שונה .לדוגמא, החדר "Mirrocube" ,תוכנן על ידי האדריכלים Bolla Thama ו-Martin Videgård U הוא חדר זוגי הבנוי ממבנה אלומיניום קל התלוי על גזעי העצים של היער. הממדים שלו הם 4X4X4 מטר וכולו מחופה במראה המשקפת את הסביבה ויוצר הסוואה המסתירה בעצם את החדר התלוי. 


סוג אחר של החדר הוא חדר ה-"Cabin" שתוכנן על ידי משרד האדריכלים Cyrene & Cyrene. 


המעצבים התמודדו עם האזור ההררי יותר של היער במקום בו הקרקע גבוהה ונמצאת מעל מדרון תלול המשקיף לנוף יפה על עמק נהר Lulea . 


התא נתלה על העצים והצורה שלה תואמת את הסביבה.


מלון העץ מציעה 7 חדרים מעניינים כמו ה-"קן" [הנראה כקן ציפורים קובייתי התלוי על גזעי העצים ומכוסה ענפים], "הקונוס הכחול" [הנראה כבית מיניאטורי הבנוי כולו מלגו (אדום-לא ברור למה קוראים לו כחול) ועם גג משופע] ואפילו חדר ה"עב"ם". חדר נוסף מאוד ייחודי הוא חדר הסאונה התלוי גבוה בין העצים.


כל בית מופעל על ידי חשמל בר קיימא ו"צמוד" לעץ שלו בהתאמה באמצעות מהדק מתכת [המתכוונן כדי להתאים את העץ כאשר הוא ממשיך לצמוח] ולא עם ברגים ומסמרים. סרט תדמית של הפרויקט :חדר הסאונה: Architect: Bertil Harström/Inredningsgruppen


חדר ה"קן": Architect: Inredningsgruppen | Bertil Harström


חדר "קוביית המראה": Architect: Tham & Videgård Architects | Bolle Tham & Martin Videgård
חדר "העב"ם": Architect: Inredningsgruppen | Bertil Harström
חדר "עם נוף": Architect: Marge Architects


חדר ה"תא": Architect: Cyrén & Cyrén | Mårten Cyren & Gustav Cyren
חדר ה"קונוס הכחול": Architect: SandellSandberg


מה דעתך? אם אהבת - את/ה חייב/ת לשתף! :)

Facebook Comments

2 Responses So Far:

אנונימי אמר/ה...

בארץ זה לא היה עובר : המדרגות לא תיקניות ואין ממ"ד על העץ !

MyDS אמר/ה...

רעיון מקסים. משנה את ההגדרות של "חדר במלון" ומטשטש את גבולותיו. מעניין איזה מהם מוזמן יותר...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר