תחרות: הכרזת שמות הזוכים בתחרות למרכז חולון >>

יום שבת, נובמבר 27, 2010 | , , |

Holon "City center" competition // The Chosen designs >>

ב-13.5 עיריית חולון הכריזה על תחרות אדריכלית פומבית לתכנון מרכז השירות והתרבות החדש של חולון. 

לפני כשבוע הוכרזו המשרדים הזוכים בתחרות האדריכלית הבינלאומית. 34 עבודות הוגשו לתחרות האדריכלית הבינלאומית הפתוחה עם מוזמנים, עליה הכריזה עיריית חולון בחודש מאי השנה. התחרות כללה תכנון של מרכז השירות והתרבות החדש של חולון, שיכלול בניין עירייה חדש, אולם קונצרטים, מרכז מוסיקה ומתחם של מסחר, משרדים ומגורים, בעירייה מקווים, שהמרכז החדש יציע לתושבים ולמבקרים חוויה עירונית מהנה ומעניינת עם מגוון אפשרויות הפונות לטעמים שונים ויקרין על ההוויה העירונית כולה. התחרות הינה ע"ש פנחס אילון ז"ל, ראש העיר השני של חולון, שפעל לפיתוחה ולשגשוגה 
של העיר במשך 34 שנים. התחרות עוררה עניין רב כבר בשלביה הראשונים וניגשו אליה רבים מבכירי האדריכלים 
מהארץ וכן מספר לא מבוטל של משרדים מחו"ל.

העבודות נבחרו ע"י צוות שיפוט שהורכב מנציגי העירייה, אדריכלים ונציג משפחת אילון,

שבחנו את הפרויקטים במשך 3 ימים.
ב-28.12 צפוי טקס חלוקת הפרסים וכן פתיחת התערוכה של העבודות. העבודות כולן יוצגו במשך כשבוע במדיטק בחולון להתרשמות הקהל הרחב וקהל האדריכלים.


המשרדים הזוכים הם:

Vera Yanovshtchinsky architecten BV Den Haag NL
BINT architecten Den Haag NL
Setter Architects ltd, Ramat Gan IL


במקום השני זכה משרד "עדה כרמי מלמד אדריכלים" 

ובמקום השלישי - משרד "זרחי אדריכלים בע"מ"

כעת, עם בחירת העבודה הזוכה, יחל תהליך התכנון מול המשרדים הזוכים, תעודכן -בהתאם לצורך-תכנית בניין העיר ויקבעו הנחיות בינוי למבנים השונים במתחם.


הזוכים במקום הראשון בתחרות ימונו לתכנון בניין העירייה.פרויקט זה מתוכנן להיבנות כעסקת קומבינציה בה יזם יבנה את בניין העירייה ובתמורה יקבל את השטחים הסחירים בפרויקט.

יצויין, כי עיריית חולון החליטה על העברת פעילות העירייה ממיקומה הנוכחי כיוון שזה אינו עונה על הצרכים כיום כגון מקום לכל מחלקות העירייה או גמישות לשינויים מבניים נדרשים. המקום שנבחר הינו במרכזה הפיסי של העיר ליד מוסדות ציבור ומסחר רבים המושכים קהל רב כבר היום. מבנה חדש במקום זה יאפשר נגישות נוחה לאוכלוסיה, שיפור השירות לתושב וכן שיפור רווחת העובדים.

בניין העירייה החדש ייבנה על שטח הנמצא בבעלות העירייה אשר מהווה חלק מתכנית "מגדלים בשדרה".


באזור זה כבר פועלים מוזיאון העיצוב חולון, המהווה מוקד משיכה ועניין בינלאומי, המדיטק- מתחם תרבות יוצר רב תחומי ובו תיאטרון, ספרייה מרכזית ייחודית וסינמטק, מוסדות חינוך, מועדון ספורט ונופש והקניון העירוני ובו מגוון עסקים וחנויות, מוקדי בילוי, בתי קפה ועוד.
עיריית חולון החליטה על העברת פעילות העירייה ממיקומה הנוכחי כיוון שזה אינו עונה על הצרכים כיום כגון מקום לכל מחלקות העירייה או גמישות לשינויים מבניים נדרשים.

המקום שנבחר הינו במרכזה הפיסי של העיר ליד מוסדות ציבור ומסחר רבים המושכים קהל רב כבר היום. מבנה חדש במקום זה יאפשר נגישות נוחה לאוכלוסיה, שיפור השירות לתושב וכן שיפור רווחת העובדים. בניין העירייה החדש ייבנה על שטח הנמצא בבעלות העירייה אשר מהווה חלק מתכנית "מגדלים בשדרה".

בשל החשיבות הרבה שהעירייה רואה במתחם החדש היא החליטה להכריז על תחרות אדריכלים פומבית בתקווה שמהצעות טובי האדריכלים ייבחר התכנון המיטבי למקום. התחרות הוכרזה ביחד עם עמותת האדריכלים ב- 13.5 וכאמור, לפני כשבוע הוכזו הזוכים. 

במרכז החדש יהיו שימושים מגוונים: משרדים, מסחר ומגורים וכן אולם קונצרטים. כל זאת בהתאם לתפיסה המאפשרת לבאי המקום לבצע מגוון רחב של פעילויות ולקבל מענה לצרכים מסוגים שונים בתחומי התרבות, הפנאי והבילוי החברתי כמו גם הצרכנות והמסחר. כך, למשל, אדם אשר נדרש להגיע לבניין העירייה להסדיר את ענייניו יוכל לנצל את הזמן גם כדי לרכוש מוצרים להם הוא נזקק או לפגוש מכרים, לקיים פגישות עסקים, ליהנות משעה של פנאי במרכז הכושר, או לחוות חוויה תרבותית בתערוכה, קונצרט או סרט בהקרנה מיוחדת בסינמטק. כל אלה הן כמובן דוגמאות למגוון הולך ומתפתח של פעילויות ואפשרויות, שהמרכז החדש אמור להציע לאורך כל שעות היממה.

במרכז ירוכזו שורה של מוסדות ושירותים עירוניים ואחרים, אשר נוכח אילוצים שונים פוזרו במהלך השנים ברחבי העיר, וכעת נוצרת הזדמנות לרכזם יחדיו תוך איגום משאבים, הזנה והפריה הדדית. כך, למשל, ניתן יהיה לרכז במרכז החדש את הגלריות השונות, דבר שיאפשר למבקרים לחוות ולבקר במספר תערוכות באותו ביקור. זאת ועוד המרכז

המוסיקלי, הפועל כיום במרכז קהילתי באחת משכונות חולון, יעבור למתחם החדש לצד אולם קונצרטים ראוי ומכובד וחדרי לימוד והתנסות למוסיקה ולמוסיקאים. לצד המשרדים הפעילים במשך היום, יפעלו בשעות אחר הצהריים שירותים שונים כגון השירות הפסיכולוגי-החינוכי, שירותי ייעוץ לרווחת הציבור, מרכז מועצת הנשים העירונית ומועדון גמלאי העירייה, אשר יזכה למקום המכבד את ותיקי העיר ועובדים שפרשו.

מרכז מידע ישרת את הציבור ויציג את מגוון האפשרויות הקיימות במוסדות התרבות, במוזיאונים העירוניים, בגני הסיפור הסובבים את המקום ועוד. המתחם יהיה מוקד תוסס וחי בו תתקיים תנועה מתמדת שתאפשר לקיים עשייה משותפת ומעצימה.

הקמת המרכז החדש, אשר יציע סגנון חיים עירוני פעיל ואינטנסיבי צפוי למשוך אוכלוסייה המעוניינת בסגנון חיים זה, אותו כמעט ולא ניתן למצוא כיום בחולון. תנועת האנשים ושעות הפעילות המגוונות בהן יפעל המקום עתידים ליצור מרקם עירוני חי ותוסס, אליו יובילו מסלולי הליכה ואופניים לשימושם של תושבים ומבקרים מכל רחבי העיר.

המרכז יתחבר אל שדרת מגורים חדשה – פרוייקט "מגדלים בשדרה", אשר יתבצע בסטנדרט גבוה ובתכנון סביבתי יוצא דופן. בחזית מבנה העירייה, אשר בעצמו יהיה רב פנים ועניין, תקום כיכר עירונית אשר תשמש לאירועי חוץ, כנסים, קבלות פנים ומוקד פעילות לצעירים מתוך מגמה לשלב הן קונספטואלית והן ממשית בין הפעילות אשר תתרחש בתוך הבניין לבין הפעילות שמחוצה לו. המקום ישדר פתיחות כלפי החיים המתנהלים בשטח הציבורי שמסביבו תוך הבטחת נגישות נוחה ומזמינה לכל.בימים הקרובים יתפרסמו באתר כמה מההצעות (זוכות ומשתתפות) בתחרות,
כל המשתתפים אשר רוצים לפרסם את הצעתם לתחרות מוזמנים לשלוח ולקדם את עצמם ואת עבודתם >> האתר הוא שלכם ובשבילכם השתמשו בו!  [לפרטים נוספים לחצו כאן.


מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? [כפתורי שיתוף בצד שמאל למעלה]

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר