אירוע: העיר הרב תרבותית: הקשרים אורבניים ומגוון תרבותי , מכון ון ליר בירושלים >>

יום רביעי, נובמבר 03, 2010 | |

העיר הרב תרבותית: הקשרים אורבניים ומגוון תרבותי 11.11-12.11.2010, מכון ון ליר בירושלים >>

 במסגרת תכנית התואר השני בעיצוב אורבני בבצלאל, בשיתוף עם מכון ירושלים ומכון ון ליר בירושלים, מתקיימות במהלך שנת הלימודים הקרובה ,שתי סדנאות בינלאומיות מאתגרות מול בעיות אקטואליות שעל סדר היום האזורי והגלובלי.הסדנה הראשונה, בנובמבר השנה, הינה מחווה לפרופסור מייק טרנר, מחזיק הקתדרה של אונסקו ללימודי עיצוב אורבני ושימור, כהוקרה על 35 שנות פעילות בבצלאל ועשור של מעורבות במורשת עולמית בישראל. מפגש זה הינו חלק מסדרת פעילויות לציון השנה הבינלאומית של אונסקו לקירוב בין תרבויות בהשתתפותו של סמנכ"ל אונסקו לתרבות ומנהל ICCROM, רומא.  הדיון על תרבויות העיר הינו המשכו של השיח האקדמי שהתקיים  בפרויקט PUSH[1]  לקידום ההבנה למורשת המשותפת, מיזם של האיחוד האירופי לקידום דו-שיח לשלום במהלך השנים 2006-2008. בפרויקט נטלו חלק סגל וסטודנטים מאוניברסיטת אל-קודס, מהאקדמיה בצלאל לאמנות ועיצוב ומהעמותה הירדנית לפיתוח בר קיימא (www.pushproject.org).

הסדנה תפגיש אקדמאים, סופרים ומומחים מישראל, הודו, יפן, בריטניה, ארה"ב, איטליה,הרשות
הפלסטינית וירדן על מנת לבחון את מערכת היחסים שבין ההיסטורי והמודרני בנוף העירוני.ועל
מנת לבחון את השפעות השינויים הנובעים מהתמורות הפיזיות בסביבה האורבנית הנגרמים
כתוצאה מהרב תרבותיות והמגוון החברתי.

בנוסף, תבחן הסדנה סוגיות מאתגרות העוסקות במורשת משותפת של מקומות קדושים, פיוס חברתי/פוליטי בערים מקוטבות וביחסי הגומלין בין המרחבים העירוניים כשירושלים מהווה דגם ייחודי לדיון בשאלות אלו.

סגן מנכ"ל אונסקו לתרבות ידגיש בדבריו את הצורך לעבור מתיאוריה למעשים בפיתוח כלים אמיתיים לפעולה, בעוד ההרצאות המרכזיות של מייק טרנר, וסיימון גולדהיל ידונו בטיפולוגיות עירוניות ובצילום תרבויות.

הסדנה של בצלאל (www.bezalel.ac.il) מתקיימת בתמיכת קרן ברכה, הועד הישראלי לאונסקו, הקרן ההולנדית במרכז למורשת עולמית, המרכז האיטלקי לתרבות בתל אביב ופרוייקט PUSH.  

מצורפת תוכנית מלאה של הכנס ומידע אודות הדוברים והמשתתפים.

למידע נוסף אודות התכנית, לתיאום ראיון עם פרופ' דוד גוגנהיים המרכז את הסדנה, או למידע נוסף אודות האקדמיה בצלאל לאמנות ועיצוב, ירושלים, נא ליצור קשר עם:לפרטים נוספים:
אתר בצלאל www.bezalel.ac.il
ההשתתפות בכנס הינה ללא תשלום, אך מותנית בהרשמה מוקדמת, באמצעות המייל workshop@bezalel.ac.il.


קישור לפרטים נוספים ולתכנית באתר בצלאל. http://www.bezalel.ac.il/הכנס ללא תשלום אך מותנה בהרשמה מוקדמת. 


 Supported by  the Beracha Foundation
Netherlands Funds in Trust at the UNESCO World Heritage Centre
Italian Institute of Culture, Tel Aviv                      


Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר