סקירת מגאזינים: eVolo #3 -"ערי המחר" // סתיו-חורף 2010 >>

יום שבת, נובמבר 20, 2010 | , , |

eVolo #3 // Cities of Tomorrow - Fall / Winter 2010 >>eVolo הינו ארגון ששם למטרה את קידום החשיבה לעתיד של הארכיטקטורה, באמצעות סדרה של תחרויות בנושא גורדי שחקים בשנים האחרונות, משמש הארגון והמגאזין כפלטפורמה עבור קידום אדריכלים צעירים.

המגזין החדש (יחסית) היוצא לאור פעמיים בשנה דומה בקונספט שלו, מחולק לשני חלקים לפי הנושא הנבחר של הגליון: דעה ועומקהחלק הראשון של המגאזין כולל מבנים בתהליך בניה או כאלה שהושלמו על ידי משרדי אדריכלות נודעים, אשר נותחו על ידי קבוצה של מומחים ואנשי ביקורת אחרים. החלק השני כולל פרויקטים ניסיוניים של אדריכלים צעירים סביב הנושא של נושא הגליון.


בגליון זה, בזמן שבו יותר ממחצית אוכלוסיית העולם מתגוררת בישובים עירוניים , כאשר רק לפני מאה שנה גרו עשרה אחוז בלבד, נשאלת אחת השאלות הקשות ביותר שעל אדריכלים, מעצבים ומתכנני ערים צריכים לענות והיא כיצד יראו ערי המחר? 


בגיליון זה נבחנים הצעות לתכנון ערים חדשניות אשר ישנו את הדרך בה אנו חיים; פרויקטים אשר ישמרו את הנוף הטבעי עם ארכיטקטורה ואורבניזם עם קשרים עמוקים לאתר, לתרבות ולסביבה. אלה הם מושגים של אורבניזם היברידי המציע שילוב של תוכניות המאפשרות לחיות, לעבוד ולשחק.


כמו כן בגליון זה זוכי התחרות לגורדי שחקים של eVolo 2010 מוצגים בפירוט (בתמונות אלו הזוכים במקומות הראשונים).הרעיון המרכזי של התחרות הוא לבחון את הקשר בין גורד השחקים לבין העולם הטבעי, בין גורד השחקים לבין הקהילה, בין גורד השחקים לבין החיים העירוניים. התחרות שואפת לדחוף את דמיונם של המשתתפים על מנת לנסות ולהגדיר מחדש את המונח גורד שחקים באמצעות שימוש בחומרים חדשים, טכנולוגיה, אסתטיקה, תוכניות, וארגונים מרחבייים. גלובליזציה, התחממות הסביבה, גמישות , ההסתגלות, והמהפכה הדיגיטלית הן רק כמה מן היסודות הרב שכבתיים שהיוו את נקודת המוקד לתחרות.

בין המשתתפים בגליון הנוכחי #3 :
Arup Biomimetics
AS/D
BIG – Bjarke Ingels Group
LAVA – Laboratory for Visionary Architecture
MAD Architects
Matter Management
MONAD Studio
NH Architecture
Rag Urbanism
Rojkind Arquitectos
SOFTlab
Ted Givens
Terreform One
Trahan Architects
UNStudio
Vincent Callebaut
Will Alsop
WOHA Studio
מאמרים נבחרים:
2010 Skyscraper Competition
Australia in 2050
Urban Visions: 1850 – 2100


eVolo גם השיקה את תחרות גורד השחקים לשנת 2011 . ההרשמה והגשת הפרויקטים תהיה פתוחה עד 11 ינואר 2011.

המאגזין משובץ בראיונות ומאמרים מאד מעניינים יחד עם פרויקטים ממשרדי האדריכלים הידועים בעולם המשולבים בגרפיקה איכותית נהירה ואסתטית מאד הכוללת את כל האמצעים הגרפיים להבנת הפרויקטים (תוכניות, חתכים, אקסנומטריות מפורטות, דיאגרמות רעיוניות, הדמיות ותמונות).

בתמונות הבאות מאמר מתוך הגליון האחרון "כביש לינקולן : חזון תשתית חושנית" :
המאגזין קצת יקר (25$) אך התמורה משתלמת.אנו מנסים כרגע לבדוק האם ניתן להציע לקוראי arcHeb הנחה, במידה ויהיו מתעניינים.

לפרטים נוספים ולרכישת המגאזין , כנסו לאתר של eVolo

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר