כתבת פרסום // GUARDIAN - פניציה >>

יום שלישי, נובמבר 02, 2010 | |

כתבת פרסום // GUARDIAN - פניציה >>


שבוע שעבר arcHeb השתתף בסמינר זכוכית במפעל הזכוכית של חברת GUARDIAN בלוקסמבורג מטעם פניציה - ישראל.


פניציה מספקת את הזכוכית למגדל אלקו בתל אביב
בסמינר נחשפנו לחידושים בתחום הזכוכית (פנים וחוץ) ולתהליך המרתק של הפקת הזכוכית השטוחה ליישומיים, גדלים וסוגים שונים באדריכלות.

כמו כן, נערך סיור בלוקסמבורג (מיקום המפעל) ובפריז במטרה לראות את הזכוכיות השונות בחזיתות הבניינים (קירות מסך על סוגיהם).
בחידושים האחרונים בתחום הזכוכית לפנים, הוצגו ShowerGuard ו - DiamondGuard .


ShowerGuard 


זכוכית רגילה נוטה להינזק ו"להיזדקן" ממים קשים, סבון, לחות ועוד. אבל זכוכית ShowerGuard יוצאת דופן. זוהי זכוכית בעלת ציפוי הניתן לחיסום! הציפוי המיוחד המושג באמצעות ננו טכנולוגיה, מקנה לשטח פני הזכוכית אחידות ברמה מיקרוסקופית, המונעת היצמדות רכיבי לכלוך מסוגים שונים. תהליך זה הינו מוגן בפטנט. "סגירת" פני השטח של הזכוכית, משאירה את הזכוכית נקייה ויפה ובכמות מזערית של ניקוי.
למידע נוסף , לחצו כאן.
DiamondGuard


היא משפחה של ציפוי מגן קבוע, המספקת זכוכית עם התנגדות לשריטות בצורה יוצאת דופן. למעשה, , זכוכית עם אחד מציפויי DiamondGuardהוכחה שהיא בעלת קשיות של פי 10 מזכוכית רגילה,והינה עמידה יותר לשריטות אף מזכוכית מחוסמת או שחוזקה כימית.

הזכוכית פותחה על ידי Guardian באמצעות תהליך המוגן בפטנט בתצהיר פחמן כמו יהלום על זכוכית.
למידע נוסף , לחצו כאן.בחידושים האחרונים בתחום הזכוכית לחוץ (קירות מסך) ,הוצג דגם חדש של זכוכית HS Super Neutral 70/35 (DIN) , השונה מהזכוכית הקיימת בשוק היום: Super Neutral 70/38, זהו למעשה שיפור של 3% עד 4% במקדם הסולארי (SF).

הזכוכית החדשה הינה בעלת יחס אור לחום הגבוה ביותר בתחום הזכוכיות בעלות נתוני מעבר אור של 70% וגוון ניטרלי לחלוטין.בתמונות הבאות ניתן לראות קירות מסך שונים (כולל double/triple skin facades) בפרויקטים שונים בלוקסמבורג (רובם בעיקר בנקים). החזיתות מתאפיינות בדרגת שקיפות (מעבר אור גדול יותר) ובידוד גבוהים מאד.


Triple skin facade עם לוברי זכוכית פנימיים (בין הזכוכית הפנימית לחיצונית) המווסתים את כניסת/יציאת החום מהמבנה:
double skin facade עם זכוכית חיצונית מודפסת:Triple skin facade עם תריסים בין הזכוכיות הנפתחים ונסגרים בצורה ממוחשבת - אוטומטית וכך מכניסים/סוגרים קרני שמש לבניין בעת הצורך:


חברת פניציה אמריקה – ישראל (זכוכית שטוחה) בע''מ היא היצרן היחידי בישראל של זכוכית שטוחה.
פניציה הייתה חלוצת ייצור הזכוכית בישראל מאז 1934, ומאז 1989 היא בבעלות פרטית. 


פניציה מייצרת בנוסף לזכוכית שטוחה לחזיתות בניינים מגוון רחב של מוצרים נלווים,זכוכית רבודה, שכבתית, זכוכית עם הדפסת משי, מראות מכופפות לשדות סולאריים (CSP), זכוכיות בעלת תכולת ברזל נמוכה מאד Ultra Clear Low Iron לתחום PV, אדריכלות, קולטי שמש ועוד, זכוכית מחוסמת, זכוכית מוגנת ירי, זכוכית נגד הדף וזכוכית מעכבת פריצה.


פניציה משווקת את מוצריה לתעשיית הבניין, לחברות לייצור קירות מסך (חברות אלומיניום) לחברות לעיבוד משנה בתעשיית הזכוכית, לזגגות רכב, לתעשיית הרהיטים, ליצרני קולטי שמש, ליצרני מקלחונים ועוד.


לפרטים נוספים ולכניסה לאתר פניציה - לחץ כאן.

התמונות צולמו על ידי אדריכל יניב דוידי. כל הזכויות שמורות.

Facebook Comments

2 Responses So Far:

אנונימי אמר/ה...

מענין מאוד חבל שאין עוד כתבות שחושפות חומרים חדשניים ואת השימושים שלהם בעולם העיצוב

arcHeb אמר/ה...

יהיו...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר