גשר "פאיק נאם ג'ון", קוריאה // Planing korea Architecture >>

יום ראשון, נובמבר 21, 2010 | , , , |

planning korea Architects // paik nam june media bridge >>


גשר "פאיק נאם ג'ון" ( paik nam june media bridge) שתוכנן על ידי משרד האדריכלים והמתכננים הקוראני planning korea הינו מגה מבנה העובר מעל נהר האן ונועד
להרחיב את מרקם העיר מעל פני המים. 
באורך כולל של 1080 מטר, הגשר מחבר את תחנת הכוח dangi-li [אשר בימים אלו עוברת פיתוח מחדש ותהווה מרחב ציבורי-תרבותי] עם בניין האסיפה הלאומי מדרום.

ההצעה לעיצוב הגשר היא במידה רבה נפח אחד ארוך המפוסל בתנודות עקומות עם נפחים בינהם.
בהשוואה לנהר התמזה בלונדון ולסיין בצרפת, נהר האן מתוח וגדול הרבה יותר ובנוסף עובר במרכז סיאול. כרגע, יש קרוב ל 30 גשרים הפועלים ועוברים מעל הנהר אבל רוב גשרי הפלדה והבטון מתאימים רק לתנועת מכוניות.גשר "נאם פאיק ג'ון" מתוכנן לציבור להליכה ורכיבה על אופניים.בנוסף, המבנה יארח מספר מתקנים ציבוריים כגון ספריה, מוזיאון וקניון.הגשר גם יחבר את האנשים אל המים על ידי שורה של רציפים עבור מוניות המים, היאכטות וספינות השייט.חלק גדול מהאנרגיה שתשמש את הפרוגרמה המתכוננת , תבוא מחיפוי הגשר בפאנלים סולאריים .בכל קומה של המבנה ישנו גן אופקי המשתמש במים מן הנהר למטה, מי גשמים שנאספים ואור שמש ואוורור טבעי.


הגשר נקרא על שמו של אמנית הוידאו הקוריאנית פאיק נאם ג'ון, ומציע להשתמש בחיפוי של הגשר כמו בד עליו תוקרן עבודות תקשורת ווידאו של אמנים מרחבי העולם.

וידאו:


וידאו מדהים נוסף על הפרויקט:מה דעתך? אהבת? שתף אותנו בפרצופספר :) 

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר