תמונות מהבניה: הרחבה למוזיאון תל אביב לאומנות, ישראל // Preston Scott Cohen אדריכלים >>

יום שני, נובמבר 08, 2010 | , , |

TEL AVIV MUSEUM OF ART // Preston Scott Cohen Architects >>

כפי שהבאנו כאן לפני כחודש ,הבנייה של האגף החדש למוזיאון תל אביב שתוכננה על ידי משרד פרסטון סקוט כהן אדריכלים, מתקדמת מאד ואמורה להגיע אל סיומה לקראת תחילת השנה הבאה.

אנו מביאים כאן תמונות חדשות שצולמו בזמן הבנייה. בתמונות ניתן לראות את הבניין מבחוץ ולראשונה את הבנייה המורכבת ביותר של המבנה גם מבפנים. כבר כעת ניתן לראות את "מפל האור" הנמצא במרכז החלל אשר בנייתו נראית כמורכבת וייחודית מאד. (ראו חתכים למטה)


תקציר קצר לפני שנעבור לתמונות מהבניה: (על מנת לעבור לפרסום הפרויקט המלא-מומלץ -לחצו כאן)

ארבעים שנה אחרי תחרות האדריכלים שקדמה לבניית משכנו הנוכחי של מוזיאון תל אביב לאמנות, הכריז המוזיאון על תחרות לתכנון בניין חדש נוסף, זהה בשטחו לבניין הקיים (19,000 מ"ר). תרומתם של הרטה ופול עמיר מלוס אנגלס אפשרה את עריכתה של תחרות בינלאומית פתוחה לתכנון הבניין החדש.


האדריכל הישראלי האחראי על הפרויקט הינו : עמית נמליך ( Israeli architect: Amit Nemlich  )תצורת המודל שהציג פרסטון סקוט כהן לפני השופטים בתחרות , היוותה פרשנות למחקר האתר הטרפזי השוכן בתוככי מתחם התרבות של תל אביב.


כהן יצר אובייקט אשר מורכב ממערך של חללים המייצרים התרחשות. המרחב האדריכלי מייצר לינאריות ורב שכבתיות בו בזמן. החלל הדינמי מתאפיין בצירי תנועה המובילים את הצופה לאולמות תצוגה מלבניים.


"מפל האור" מנקז את הממד האנכי של הבניין, מספק אוריינטציה למבקר, מאחד סביבו את כל החללים ומחדיר אור עד למפלס התחתון של המבנה.
מעטפת הבניין, משטח המשכי "מתקפל" בזוויות משתנות, מהווה סטרוקטורה ואורנמנט דינמי. המעטפת מורכבת מ-430 פנלים של בטון מלוטש שנוצרו בתוך האתר.
תמונות מהבניה - ניתן לראות את כל התמונות במצגת למטה:  (צילם: יניב דוידי) 


 Israeli architect: Amit Nemlich

Facebook Comments

1 Responses So Far:

אנונימי אמר/ה...

החתכים מעניינים מאוד בטח גם החלל יהיה מרשים אבל החזית עם המשושים.....לא משהו, וזה בעדינות !!!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר