האקדמיה ע"ש "גרייס אוולין", אנגליה // Zaha Hadid Architects >>

יום שלישי, נובמבר 02, 2010 | , , |


Evelyn Grace Academy // Zaha Hadid Architects >>

הפרויקט הראשון של זאהה חדיד אדריכלים הושלם באנגליה, "האקדמיה על שם גרייס אוולין" בבריקסטון שבדרום לונדון. 


האקדמיה שייכת לבתי ספר של ARK המציגים את עצמם כבתי ספר פתוחים ומסבירי פנים לתהליכי התחדשות עירונית מקומית של הקהילה. בית הספר ARK נוסד ב-2004 על מנת לעבוד עם מחלקת הילדים, בתי ספר ומשפחות (DCSF) והרשויות המקומיות במטרה ליצור בתי ספר חדשים המציעים הזדמנויות יוצאות דופן לילדים מקומיים בערים שלהם באמצעות תוכניות אקדמיות, במטרה לעזור לסגור את הפער ההישגי בין ילדים מרקע מצוקה לילדים אמידים יותר.
האקדמיה על שם "גרייס אוולין" תוכננה עבור 1200 תלמידים, ומקיימת עקרון חינוכי קטן של "בתי ספר בתוך בתי ספר". "אוולין" ו"גרייס" - חטיבות ביניים שמכילות 270 תלמידים ו"אוולין" ו"גרייס" -בתי ספר תיכוניים שמכילות 330 תלמידים. 

כל אחד מארבעה בתי הספר הקטנים כוללים חללים פונקציונלים ברורים הנותנים זהות ברורה הן פנימית והן חיצונית.
חללים מאופיינים בסביבות נעימות עם רמות מקסימלית של אור ואוורור טבעי וטקסטורות מאופקות אך עמידות. 
המקומות הקולקטיביים - המשותפים לכל בתי ספר - מתוכננים כדי לעודד תקשורת חברתית בתוך כל בית הספר ולבל אזורים בעייתיים הדורשים פיקוח."זה מאוד משמעותי שהפרויקט הראשון שלנו בלונדון היא האקדמיה ע"ש "גרייס אוולין" ", אמרה חדיד. 


"בתי ספר הם בין הדוגמאות הראשונות של אדריכלות שחווים כולם ובהם יש השפעה עמוקה על כל הילדים ככל שהם גדלים. אני שמחה כי התכנון לאקדמיית ע"ש "גרייס אוולין" התקבל בצורה כל כך טובה על ידי כל התלמידים והצוות".


מיקום במפה:

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר