חנות טבק קטנה, יפן // Avehideshi Architects >>

יום רביעי, דצמבר 01, 2010 | , , , |

A small tobacco shop // Avehideshi Architect and Associates >>
"חנות טבק קטנה" שתוכננה על ידי Avehideshi Architect באוסקה שביפן זהו חנות טבק עם דירת מגורים שבה חיה אישה בשנות השישים לחייה.
החללים המרכזיים למגורים, כגון: מטבח, אמבטיה ושירותים ממוקמים בקומה הראשונה יחד עם החנות. חדר השינה תוכנן בקומה השנייה והמרפסת בקומה השלישית.


אתר זה ממוקם כ-500 מטרים מתחנת רכבת גדולה בפרברים של אוסקה. זהו אזור תוסס עם סופרמרקטים גדולים,מסחר ובניניים רבי קומות.


עם כוונה לשיפוץ ושדרוג השטח סביב התחנה וקו הרכבת של העירייה, הובילו לסוג של תב"ע שחייבה לשלב בחזית את החנות ולשלב את המגורים בשטח שנותר כאשר סך כל שטח המגרש הוא סה"כ: 24.38 מ"ר בצורת משולש קטן.


המגרש לא היה רק קטן אלא גם בצורה יוצאת דופן. האדריכלים החליטו לנצל זאת על ידי התקנת מדרגות לולייניות כדי לשמור שטח רצפה רב ככל האפשר.


בנוסף, את רצפה הקומה השניה תכננו על ידי שילוב של לוחות דקים מאד, עם חריצים כדי לאפשר לאור הטבעי "להישפך" מן הקומה העליונה.
צביעת קיר התמיכה במדרגות בירוק נתן תחושה של עומק, מרחב שבו חדר המדרגות והחדר עצמו מאוחדים למען יצירת הרגשה של חלל גדול ורחב בחנות הטבק הקטנה.

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר