ציון לשבח בתחרות: מעוף של אחווה // קנפו כלימור אדריכלים + אורי הלל >>

יום שני, דצמבר 06, 2010 | , , , |

ציון לשבח בתחרות פומבית דו שלבית לעיצוב מיצבים אורבניים בכיכרות במרכז ירושלים >>

כפי שדיווחנו בסופש שעבר, פורסמו שמות הזוכים בתחרות לעיצוב מיצבים אורבניים בכיכרות במרכז ירושלים [לחצו כאן לפרסום]. אנו מביאים לפניכם היום את הצעתם של משרד קנפו-כלימור אדריכלים בהשתתפות אורי הלל שזכו בציון לשבח לעיצוב מיצב בכיכר צה"ל על ידי השופטים בתחרות.

מדברי המתכננים:
כיכר צה"ל מהווה נקודת מפגש ייחודית של העיר העתיקה עם רחוב יפו, הדרך ההיסטורית המחברת את ירושלים עם המערב. הכיכר מהווה מקום מפגש בין העיר העתיקה והעיר המודרנית, בין רובדי העבר וההווה ובין תרבויות המייצגות השקפות עולם שונות. המקום היה ונשאר נקודת תפר המשקפת קונפליקט לא פתור תרבותי ופוליטי. מקום טעון זה של חוויה רב תרבותית מחפש רוח של חופש, פיוס ואחווה. 


המיצב, מעוף של אחווה, בא להציע חיבור בין אנשים שונים ובין מקומות בעלי צביון עתיר משמעות. המיצב מבקש להדגיש את השונות והייחודיות של הפרט בתוך הקבוצה ואת עצמת כוח השיתוף.
העבודה באה לתת תחושה של דינאמיות באמצעות זרימה התנועה ובו זמנית לאפשר מקום של אתנחתא מוצללת במרחב העירוני, המאפשרת למפגשים להתקיים.המיצב מדגיש את הנגיעה החולפת שלנו בעולם ואת הארעיות והשבירות של קיומנו. הידיעה שמשב קל של רוח, במשמעותו הפיזית והאנושית, יכול לקבוע נתיבי חיים של היחיד ושל הכלל, מחזקת את חשיבות יצירת חברה פתוחה שעצמתה בסובלנות ושותפות.

במיצב הקבוע מתקיימת תנועה המדמה מעוף ציפורים.חומרים 

אלומיניום בחיתוך CNC

תאורה
התנועה במיצב מאה לידי ביטוי באמצעות פריסתו באופן ליניארי לאורך אלכסון הכיכר, ארגון המקבצים באופן דינאמי ועיצוב הפריטים הבודדים כמדמי תנועה. תאורת הלילה המצויה בקצוות העמודים מעצימה את החוויה באמצעות תאורת לדים הנשלטת על ידי מערכת ממוחשבת. תאורת הלדים מתוכנתת ליצור זרימה של תאורה על הציפורים. תכנות האור, המאיר חלקים שונים של המיצב ומשתנה במקצבים מתוכננים, מייצר חוויה המדמה את תנועת המעוף. תאורה הלדים למיצב ממוקמת בגובה כך שאינה יוצרת סנוור להולכי הרגל בעוד התאורה השקועה ברצפה היא תאורה רכה ומשלימה להתמצאות ולאווירה.

 אנו מזמינים את שאר הזוכים לשלוח לנו את הצעתם לפרסום - לחצו כאן לפרטים>>.

אהבת? שתף את חבריך, אולי גם הם יאהבו? [כפתורי שיתוף למעלה בצד ימין]

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר