אולם ספורט טיאנג' ארנה, סין // KSP Architects >>

יום שני, דצמבר 27, 2010 | , , , |

Tianjin Sports Arena designed // KSP Jürgen Engel Architekten >>

לפני כחודש אולם הספורט טיאנג' ארנה נפתח רשמית. האולם מהווה חלק מקמפוס אוניברסיטת טיאנג'ין הנודעת. הוא משמש כמקום לאירועיי האוניברסיטה הלאומית לספורט ויש בו מקום לכ- 5,000 צופים.


הוא נבנה מטעם אוניברסיטת טיאנג'ין -על ידי משרד האדריכלים KSP, בייג'ינג, סין.

המבנה באורך 120 מטר ורוחב 58 מטר, והוא נמצא בצפון מזרח קמפוס אוניברסיטת טיאנג'ין. ממוקם בצומת שבין הקמפוס והעיר, הבניין החדש הוא חוליה חשובה במבנה העירוני.
לאולם הספורט יש חזית ייחודית בצורת נדן שקוף בצבע זהב העשוי מלוחות פלדה מחוררות, אשר יוצרות מבנה רומבי (rhombic structure) ומדגישות את העוצמה הדינמית של הצורה של הארנה. כלים לחירור נעשו במיוחד כדי לייצר את הנקבים, אשר חיררו את הפאנלים בצורתם המשולשת. 

אפקט מיוחד שהורכב כארבע מטרים לפני הקיר החיצוני, מדגיש את העומק המרחבי ואת הקלילות של החזית המתכתית: העתק מוגדל של מבנה החזית (דומה לזו של צללית) בצורה של הדפס שחור-לבן הועבר לקיר החיצוני של האולם.
החפיפה של שתי השכבות -החזית של גיליונות הפלדה המחוררות והעתק המודפס שלהם על הקיר - יוצרת אפקט moiré (אפקט המתרחש כאשר שתי גרידים מושמים זה על זה בזווית או בהסתה אחד מהשני) ,שמוגבר אף עוד יותר כאשר הצופה נע מסביב למבנה, וכאשר המרחב בין החזית לבין הקיר החיצוני מואר.
שני לוביים מרווחים וגדולים באולם הכניסה נפתחים לעבר הקמפוס ולכיוון העיר טיאנג'ין. קירות הזכוכית באולם הכניסה מגיעים כמעט עד לגובה הבניין כולו (24 מטרים) ויוצרים כניסה בהירה ומוצפת אור.
הגגות המשופעים של אולמות הכניסה יוצרים שטח כניסה שמתרחב כלפי מעלה, עד לנקודה הגבוהה ביותר 20 מטרקירות באולמות הכניסה נצבעו בכתום בהיר היוצרים ניגוד מרגש עם המדרגות העשויות בטון חשוף. 
אלה מובילות מן הכניסה ישירות אל החלק הפנימי של הזירה, שבה יש מקום לכ-4,000 צופים. בנוסף ישנם עוד 1,000 מקומות זמניים בצידי האורך של המגרש. 
המשרד זכה ב-2006 במקום הראשון בתחרות אדריכלים לתכנון אולם הספורט.מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : Share|

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר