מבנה המשרדים La Cité des Affaires, צרפת // Manuelle Gautrand Architects >>

יום רביעי, דצמבר 22, 2010 | , , |

La Cité des Affaires’ Office Building // Manuelle Gautrand Architectue' >>


האתר של מבנה המשרדים ורשויות הממשלה אשר תוכנן על ידי משרד האדריכלים הצרפתי Manuelle Gautrand , נמצא בנקודת קשר חיונית בין המרכז של Saint-Etienne והשכונה החדשה - Chateaucreux שבצרפת. באתר זה נוצרות דרכי הכניסה העיקריות לשכונות ולכן נמצא בנקודה אורבנית משמעותית.בו גם מתהווים מקבץ של גופים ממשלתיים אחדים : הרשות לפיתוח אזורי, משרד המסים והשירותים, וכן הלאה. גם מתקני שירות ופנאי יהיו חלק מהפרוגרמה: מסעדת החברה, בית קפה, ולשכת התיירות של האזור המטרופוליני.


המבנה הוא נפח בצורת נחש/צינור היוצר כמעט מלבן מקביל (אורך: 108מטר רוחב: 43 מטר , ומקסימום גובה: 34 מטר).
השטח הכולל הוא 25,000 מ"ר והרעיון הוא לפתח "רצף" בנוי ארוך באתר היוצר אינטראקציה עם הרחובות הסמוכים.


 בנייה ליניארית ה"מתקפלת" ומתנשאת למעלה אך גם "מחבקת" את קו הקרקע כדי לייצר בניין נמוך נגיש -בניין אשר נפתח לכיכרות פנימיות ומרחף מלמעלה.

רצונם של האדריכלים לרצף של בנייה אינם רק משקפים את הרעיון של בניין בעל נקודת ציון עירונית קריא ואחיד, אלא הוא גם מספק את הגמישות שהפרויקט צריך.

למעשה, העיקרון מאחורי הרצף הזה הוא לדמיין קבוצה של "חלקים מקושרים" המאפשרים לכל המשרדים הממשלתיים שבבניין להתמזג לתוך נפח אחד, ובה בעת לכל אחד להתפתח בהתאם לצרכים שלו בהרמוניה עם אלה של הדיירים האחרים.היעדר הפסקות ברצפות של הקומות תבטיח כי הדברים יישארו פתוחים, עם אפשרות הארכה או צמצום שטח.

 בהתאם לצרכים שלהם, הדיירים יוכלו להרחיב או לצמצם את שטח הרצפה שהם משכירים.
הפרויקט הוא כמו "נחש אצטקי" גדול העולה על המגרש. לגוף שלו יש שלושה פרצופים חיצוניים זהים שהחלק התחתון שלו שונה: חיפוי/עור של קשקשים שקופים כסופים ו"גרון" צהוב בהיר מבריק ואטום.מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? [כפתורי שיתוף בצד שמאל למעלה]

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר