דירה פריזאית, צרפת // MAAJ Architects >>

יום שלישי, דצמבר 21, 2010 | , , , |

Paris small apt. // MAAJ Architects >>


דירת דופלקס פריזאית קטנה , שהחלה מגודל של 43 מ"ר והסתיימה בגודל של 73 מ"ר עם הוספת עליית הגג והתמקדות בכיבוד הממדים הקטנים של הדירה המקורית בתיכנונם של משרד האדריכלים MAAJ.

שינוי הגודל והמרחב, נתינת ריבוי פונקציות לכל אלמנט בחלל, מיקסום כניסות האור לדירה, והפישוט של התכנון - הם הנושאים אשר הכתיבו את ההתערבות של האדריכלים בדירה זו.


הפרויקט נפתח מחדש לכיוונים מזרח ומערב, דבר שאפשר תאורה טבעית מתמידה ודיפוזית ובנוסף נותן תחושה חזקה יותר של החלל. פעולה פשוטה ששינתה את החלל לחלוטין על ידי שימוש באור.החלק העיקרי בגישה לפרויקט הוא שחזור הגישה לעליית הגג, שם תוכננו שני חדרים. 

בחלל בעל הגובה הכפול, נוצר משחק של צורות הדומה לבוכנות עולות ויורדות, אלו הם גרמי המדרגות שתוכננו עם שלחים לסירוגין אשר מסתירים תחתיהם ארונות ואחסון רב. 


הארונות / שלחי המדרגות מקובצים או מגולפים בהתאם לפונקציות הדרושות בכל חדר (מוסיקהטלוויזיה, כוננית ספרים, הלבשה). 
יצירת מדרגות עם פונקציות כגון אלו היה חיוני כדי למנוע צמצום של שטח פנוי בדירה בחללים אחרים.


מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? כפתורי שיתוף : 

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר