בית מירינדיבה ,ברזיל // Marcio Kogan Architects >>

יום רביעי, דצמבר 15, 2010 | , , , |

Mirindiba´s House // Marcio Kogan Architects >>למרות שהדמיון ההשראה והשיח הם גם צורות של עשייה באדריכלות, הבנייה והחומר, הם אלו הנקשרים באופן הישיר ביותר למהות.

המבקרים טבעו את המילים לבנים וחימר כסינתזה של תהליכים שונים אשר עוטפים את האדריכלות לידע האנושי. 
הבנייה, בניגוד לאופן בו בתחילה המילה נשמעת, היא רק קבוצה של פעולות המתרחשות באתר, או העבודה אשר בצורה ישריה מייצרת את החומריות של הארכיטקטורה.


בנייה, לפני כל דבר אחר, הוא משימה אינטלקטואלית השלכתית: התוכנית מארגנת את הייצור ומבהירה את היצירה. אין דרך להפריד את ההמצאה המעשית של האבן מן ההמצאה האינטלקטואלית של הארכיטקטורה. הם מתמזגים יחד עם הבנייה.


בית מירינדיבה שבסאן פאולו אשר תוכנן על ידי משרד האדריכלים Marcio Kogan, הוא דוגמה מרשימה של בנייה, תוכנית טובה וביצוע טוב של בניין ואדריכלות. הפרטים ששורטטו בצורה מדויקת בוצעו בצורה מושלמת.

השימוש בחומרים, הצורה, הכוונה של התוכנית, התממשו , כמו מחשבות שצוירו על לוח הציור. זה ציור המנצנץ בפרטים אדריכליים מדויקים. כל זווית הכי קטנה של הבית נלקחה בחשבון.

מיד מצד ימין, בכניסה של הבית, חלל גדול אשר נפתח לגמרי ,באמצעות שתי מסגרות של חלונות אשר בנויים בתוף הקיר, יוצרים אוורור צולב דו צדדי ושטח רצוף החופשי ופתוח לחלוטין.
אין הפרעה מבנית בחלל הזה. 


הסלון נפתח לגינה עם דק עץ ובריכת השתקפות עם צמחיה מינימלית.


אטריום קטן מבטא את החללים הנותרים: הדרך אל חדר האוכל ולמטבח ובמאונך, אל חללים אחרים בבית.בקומה הראשונה נמצאים החללים האינטימיים הפרטיים יותר ובקומה השנייה, החללים החברתיים-ציבוריים.
בחדר הזה, שתי דלתות גדולות מעץ נפתחות אל מרפסת עשויה דק מעץ שבה, מצד אחד, נוף יפה של העיר, ומצד שני, נוף לגן, אשר נמשך מלמטה מהסלון.


שטח הבית הוא כ-1070 מ"ר. .. .


צילם: nelson kon
מה דעתך? אהבת? שתף את חבריך אולי גם הם יאהבו? [כפתורי שיתוף בצד שמאל למעלה]

Facebook Comments

0 Responses So Far:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...
 
arcHeb | מגאזין חדשות יומי לאדריכלות ועיצוב בעברית! Copyright © 2010 arcHeb Theme is Designed and Written by yANIVdAVIDI Home | RSS Feed | Comment RSS כל הזכויות שמורות לאתר arcHeb ולאתרים מהם הובא החומר . אין להעתיק,לשכפל,לתרגם,לצלם וכדומה כל מידע מהאתר ללא רשות. למידע נוסף, נא ליצור קשר